ТрунаУкраїнська православна церква Московського патріархату закликає не виготовляти і не використовувати труни з зображенням розп'яття Ісуса Христа. Таке звернення в четвер, 30 липня, озвучив митрополит Луцький і Волинський Ніфонт.

«Зараз люди трохи розкішніше живуть, і особливо в Луцьку наголошується, що ті підприємства, які надають ритуальні послуги людям, роблять труни. Це добра справа. Але споконвіку в православ'ї на кришці труни повинен бути хрестик. Або дерев'яний, або з стрічки, але без розп'яття », - зазначив владика.

«Хороші майстри роблять із пластмаси з розп'яттям хрестики і прибивають на око труни. Це, можливо, для ока добре. Але, коли труну опускають у землю і засипають землею труну і хрест з розп'яттям - це виглядає як-то з боку віруючих блюзнірство по відношенню до святині », - зазначив керівник Волинської єпархії УПЦ.

Разом з тим зображення розп'яття на хресті над могилою Нифонт схвалив, зазначивши, що це «добре». Так само не суперечить церковним канонам, за словами владики, коли покійнику кладуть хустку, свічку і «молитву розрішення, яка звільняє людину від різних падінь».

При цьому Нифонт закликав православних не дотримуватися і інших забобонів і традицій, які ніяк не стосуються церковної традиції поховання. Наприклад, не варто при винесенні тіла покійного з будинку його качати на порозі, або ж ставити склянку з водою і хлібом біля могили.

«Душа - це дух людини, душа не годується фізичної їжею, вона вимагає молитви і милосердя», - підкреслив владика.

 

 

Джерело: УНІАН