Синод Російської церкви затвердив чин "молитовної втіхи" родичів самовбивць.

«Всім правлячим архієреям часто доводиться стикатися з таким явищем, коли родичі осіб, що покінчили життя самогубством, звертаються до священиків, архієреїв з проханням про відспівування», - повідомив журналістам глава синодального Інформаційного відділу Володимир Легойда за підсумками засідання Синоду, що пройшов у середу в Києві.

За його словами, богослужбовій комісії було доручено розібратися з цим питанням і представити свої пропозиції. Таким чином був вироблений згаданий чин.

".. Чин був схвалений. Постановили розіслати його в усі єпархії та опублікувати. Звертаю увагу, що це не чин відспівування самогубців, а чин" молитовної розради родичів ", - сказав В. Легойда.

Крім того, Синод нагадав, що стосовно осіб, що покінчили життя самогубством в стані психічного розладу, може бути скоєно заочне відспівування у випадку, якщо цей розлад буде підтверджено відповідними медичними свідченнями.

Поряд з цим учасники засідання взяли до відома рішення про створення міжсоборної комісії, якій, зокрема, доручено доопрацювання окремих положень статуту Української православної церкви ", висловивши сподівання, що комісія врахує побажання, які були висловлені" в ході недавнього Собору єпископів УПЦ.

За матеріалами: Інтерфакс