Патріарх Кирило і Барак Обама

... Передуючи візиту до Москви президента Обами 6-8 липня, глава РПЦ Патріарх Кирило привітав зміцнення зв'язків між США і Росією і запропонував внести релігійний компонент в міжнародні переговори про мир. Кирило також наполіг на приватній зустрічі з президентом під час його візиту. Обидва вони коротко зустрілися під час ланчу, який давав президент Медведєв.

Патріарх Кирил прийняв посла 3 липня в своїй робочій резиденції в Чистому провулку в центрі Москви. Патріарха під час зустрічі супроводжували єпископ Марк Єгор'євський, протоієрей Микола Балашов, священик Сергій Звонарьов і представник ПЦА при Московському патріархаті архімандрит Закхей. Беручи до уваги майбутній 6-8 липня президентський саміт і історичну зустріч з Патріархом Константинопольським Варфоломієм, Патріарх привітав посилення зв'язків між США і Росією. Він підкреслив, що у жителів Росії і США більше спільного, ніж відмінностей, і висловив вдячність за триваюче дружнє співробітництво між релігійними громадами двох країн.

Кирило вважає, що деяку відповідальність за міжнародні переговори про мир потрібно передати релігійним лідерам, які зможуть використати свій досвід у вирішенні конфліктів. Кирило додав, що багато мусульманських, єврейських, буддистських і християнських лідерів підтримують цю ідею, і що він уже обговорив її з генеральним секретарем ООН Пан Ге Муном. Він сподівається, що і високопоставлені християнські або єврейські лідери США підтримають цю ідею. 

Маючи сильну зацікавленість у тому, щоб довести, що його статус відповідає статусу Константинопольського Патріарха Варфоломія, який зустрічався з президентом Обамою в Стамбулі, Кирило натиснув на посла, щоб забезпечити собі зустріч з президентом США під час візиту 6-8 липня. Патріарх зажадав приватної зустрічі незадовго до саміту Обама-Медведєв у Москві і, в кінцевому підсумку, зустрівся з президентом США під час офіційного ланча в Кремлі 7 липня.

Джерело: wikileaks.org