Одеська міськрада фінансує УПЦ Московського патріархату, ігноруючи інші конфесії (ВІДЕО)Депутати Одеської міської ради 54 голосами підтримали рішення про виділення додатково 325 тисяч гривень на утримання Спасо-Преображенського собору Української православної церкви Московського патріархату. Таким чином, витрати бюджетних коштів на храм в цьому році складають вже 2,2 мільйона гривень,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на dumskayanet.

В ході сьогоднішньої сесії депутат Ганна Позднякова звернулася до колег з проханням не виділяти гроші, мотивувавши це зміненими політичними реаліями в країні за останні кілька років.

«Собор фінансується з 2010 року, проте тоді не був анексований Крим, не були тимчасово окуповані наші території, і не йшла війна, - заявила вона. - До того ж таке ставлення до церкви Московського патріархату вносить розбрат в конфесійну середу. І взагалі незрозуміло, як міськрада може фінансувати установу, яка не є комунальною і не є частиною територіальної громади ».

Міський голова Геннадій Труханов вдаватися в дискусію не став і закликав депутатів «не піддаватися на провокації». Останні, в свою чергу, радісно почули мера і підтримали виділення коштів УПЦ МП.

Нагадаємо, в бюджеті 2017 року на ці цілі вже було передбачено 1 млн 884 тисячі 200 гривень.

Одеська міськрада фінансує УПЦ Московського патріархату, ігноруючи інші конфесії

Неоднозначне рішення постійної комісії з питань фінансів і бюджету, яка рекомендувала мерії збільшити фінансування Спасо-Преображенського собору, викликало обурення серед громадськості міста. 

У бюджеті на 2017 рік, нагадаємо, для церковників передбачили майже два мільйони гривень. У міськраді мають намір додати до цієї суми ще 325 тисяч. Вказану суму виділяють на прохання Одеської єпархії. За словами представників Московського патріархату, самостійно УПЦ не може містити настільки монументальну будову, і тому потрібна допомога органів влади.

Священнослужителі кажуть, що виділені кошти підуть на оплату боргів за газ, а також на зарплати співробітникам собору. На засіданні комісії це питання викликало жваву дискусію. На думку депутата Одеської міськради Анни Позднякової, у мерії немає ніяких підстав надавати фінансову підтримку релігійним організаціям. Та ще й в таких великих розмірах.

«Невже бюджетну комісію спонукала на цей корупційний (по-іншому і не назвеш, адже собор не є комунальною установою, не числиться у міста на балансі) подвиг єпархія? Що ж, Господь їм суддя. А гідну відповідь парафіянам з нашої бюджетної комісії - я впевнена в цьому - повинні дати городяни », - зазначила Позднякова.

Прихильники даного рішення аргументували свою позицію тим, що собор є місцем туристичного паломництва і місто зобов'язане допомагати йому грошима.

У свою чергу депутат Одеської міськради від БПП «Солідарність» Лілія Леонідова не розуміє, чому не допомагають іншим визначним пам'яткам.

«Я не проти фінансування церкви, храму, якщо місто має можливість і бажання це робити, заради Бога. Але якщо ми заявляємо про те, що це пам'ятник архітектури, на який приходять дивитися туристи, це наша пам'ятка, тоді, може бути, обернутися навколо і подивитися інші пам'ятки, які гинуть? »- Каже Леонідова.

Любов мерії до Московського патріархату пояснюється не тільки турботою про пам'ятки архітектури. Згідно зі зведеними даними міськбюджету, за останні 15 років муніципальні кошти регулярно виділялися на будівництво і ремонт храмів УПЦ МП. В Одесі діє багато інших релігійних конфесій, проте такою всеосяжною турботою і увагою з боку одеської мерії вони не користуються.

Зокрема, вже багато років в нашому місті існує православна громада Київського патріархату, головний кафедральний собор якої знаходиться на вулиці Пастера. Тут багато своїх, далеко не церковних проблем - це і ремонт, і проблеми фінансування. За словами філаретівців, вони протягом багатьох років неодноразово зверталися до міської влади за допомогою, однак відповіді так і не отримали.

«Наш собор - це найстаріший храм в Одесі, пам'ятник архітектури, - каже єпископ Одеський і Балтський УПЦ КП Марк. - Його задня стіна перебуває в аварійному стані. Але міськрада ніколи не допомагала і не допомагає ».

Мерія ігнорує прохання не тільки парафіян Київського патріархату, а й інших релігійних організацій. Кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії є головним духовним центром для римо-католиків півдня України. Це пам'ятник архітектури, який був побудований ще в першій половині дев'ятнадцятого століття і є туристичною візитівкою міста. Однак сюди нога представника муніципалітету не ступала вже давно.

«Ми просили шматочок землі, - розповідає католицький єпископ Броніслав Бернацький. - У нас три приходу в Одесі, є старі храми. Два нових хочемо побудувати. Просимо землю. Нам кажуть: шукайте. Ми знайшли, але там вже зайнято, вже інша конфесія - Московський патріархат - будується. Я весь час пишу, але відповіді немає. У нас сім єпархій в Україні, але найгірше в Одесі. Тут, таке відчуття, зберігся Радянський Союз ».