Храм УПЦ КП на Хортиці взяла під охорону НацгвардіяВійськовослужбовці дев'ятого полку оперативного призначення Національної гвардії взяли під охорону історико-культурний комплекс "Запорізька Січ" на острові Хортиця, аби запобігти актам вандалізму.

Про це заявили у військовій частині 3029 Національної гвардії України, що дислокується у Запоріжжі,- повідомляє Християнськи портал КІРІОС з посиланням на zpdepoua.

Гвардійцям доручено запобігти актам вандалізму, підпалам та іншим протиправним діям на тлі церковного конфлікту, що не вщухає в Запоріжжі.

"Наше завдання сьогодні не допустити скоєння нападу чи підпалу важливої для всієї України колиски української державності "Запорізької Січі". І я з впевненістю можу сказати, що наші бійці зроблять все можливе для цього", - запевнив начальник групи організації служби з охорони громадського порядку Максим Шека.

Зазначимо, на території історико-культурного комплексу "Запорізька Січ" розташована козацька Покровська церква, в якій проводить служби Київський патріархат.

Нагадаємо у зв'язку з конфліктною ситуацією, спровокованою УПЦ МП у Запоріжжі, Національна поліція спільно з гвардійцями перейшла на посилений режим чергування у церковних об'єктів.

Раніше Depo.Запоріжжя повідомляв, що священик Московського патріархату Євген Молчанов під час церемонії поховання відмовився відспівувати дитину через те, що хлопчик був хрещений в Київському патріархаті. Батьки намагалися знайти допомогу у найближчому храмі Іонна Кронштадтського, але там перед ними просто зачинили двері. Обурені діями священиків Московського патріархату запоріжці вчора несли під церкви цієї конфесії дитячі іграшки. В одному з храмів охоронець спочатку став виштовхувати дівчат, а пізніше викликав невідомих (підозрюють, що з "бойвого крила" єпархії - організації "Радомір"), які побили ще двох учасників флешмобу, зокрема учасника АТО. Обурені цим запоріжці влаштували стихійну акцію протесту біля церкви. Запорізький священик УПЦ МП у соцмережах пообіцяв "просто та спокійно" знищувати ворогів.