Митрополит Олександр Драбинко: «Всі ми, на сьогоднішній день, являємось кліриками Константинопольської церкви»Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, архієрей Української православної церкви Московського патріархату Олександр Драбинко повідомив, що з рішенням Константинополя про скасування передачі землі Київської митрополії Московському патріархату, він відносить себе до кліриків Константинопольської церкви. Утім, рішенння про перехід до єдиної помісної церкви приймають церковні громади.

Процес об'єднання церков в Україні має контролюватися Вселенською патріархією. Таку думку в інтерв'ю "Громадському" висловив митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр Драбинко,- повідомляє Християнський портал КІРІОС .

«Константинопольський патріархат скасував передачу Київської митрополії Московському патріархату, акт 1686 року. З тих пір ми можемо вважати, що територія України є територією відновленої митрополії Константинопольського патріархату. З цього моменту всі ми, на сьогоднішній день, являємось кліриками Константинопольської церкви», — сказав він в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Драбинко є прихильником надання автокефалії Українській православній церкві.

«У всіх церквах рівнозначні православні таєнства. Говорити, що спасіння тільки в РПЦ є певною мірою єрессю», — зазначив він.

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко) заявив, що не приймав рішень, що став кліриком Константинопольського патріархату. Про це він сказав для УНН,- повідомляє Християнський портал КІРІОС .

“Я не приймав поки що рішення і не робив заяв. Це інтерпретація мого теоретичного коментаря”, — сказав митрополит Драбинко, відповідаючи на запитання про те, чи оголосив він себе кліриком Константинопольского патріархату.