Українська православна церква Московського патріархату, незважаючи на відчайдушні спроби, не зможе зашкодити створенню єдиної помісної церкви в Україні.

Таку думку висловив у ефірі релігієзнавець Андрій Юраш, коментуючи рішення УПЦ МП розірвати відносини з Константинопольським патріархатом. За його словами, дії УПЦ МП на соборі єпископів 13 листопада були абсолютно прогнозованими.

Експерт висловив переконання, що собор єпископів УПЦ МП жодним чином не зможе вплинути на ситуацію з отриманням Томосу і проголошенням канонічної автокефалії.

"Ця реакція більшості єпископату УПЦ була абсолютно прогнозованою і зрозумілою, всі це розуміли, коли тільки процеси починалися. Всі розуміли, що з тих майже 60 єпархіальних архієреїв, декількох десятків вікарних, лише певні одиниці будуть готові на первинному етапі входити до помісної церкви. Ми бачили, що після формальної відмови більшості єпископату спілкуватися з президентом в Українському домі була менша частина, що поїхала і говорила", — нагадав він.

За словами Юраша, це тільки початок процесу.

"На превеликий жаль, Московський патріархат в Україні та його керівники в Росії мають важелі впливу на цьому етапі на свій єпископат. Вони зробили все, щоб не допустити їхньої участі у зустрічі з президентом. Але, по-перше, глобальні процеси зупинити не можна, по-друге, буде поширюватися процес приєднання до єдиної помісної церкви з боку окремих архієреїв УПЦ", — упевнений релігієзнавець.

"Створення помісної церкви є справою невідворотною. Умовно кажучи — я не хочу зими і снігу, хочу, щоб було літо, але сніг приходить незалежно від моєї волі. Точно так само незалежно від волі єпископату УПЦ автокефалія буде", — підсумував він.

Як повідомлялось, 13 листопада УПЦ МП екстрено провела засідання Синоду, що спричинило зрив запланованої зустрічі з президентом України Петром Порошенком. Також УПЦ МП заявила про припинення відносин із Константинопольським патріархатом.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на obozrevatel