Священик УПЦ (МП) на Луганщині про небажання входити в ПЦУУ Луганській області єпархія Української православної церкви (Московського патріархату) не збирається приєднуватися до Православної церкви України, а надання їй автокефалії вважає «легалізацією розколу». З 3 єпархій УПЦ (МП), розташованих в Луганській області, управління тільки однієї знаходиться на підконтрольній Україні території - Сєверодонецької єпархії. Решта розташовані на підконтрольних бойовикам, яких підтримує Росія, містах. Журналісти Радіо Донбасс.Реаліі поспілкувалися з прес-секретарем Сєверодонецької єпархії ієромонахом Мелетием.

- Сєвєродонецька єпархія в Об'єднавчому соборі не брала участь і входити в Православну церкву України не буде? Чому такі рішення прийняті?

- В Українській православній церкві нашій (Московського патріархату - ред.) Був скликаний архієрейський собор, на якому було прийнято чітке рішення, що нікому з архієреїв, духовенства та мирян не благословляється брати участь в так званому Об'єднавчому соборі. І нікого не делегували. Те, що сталося, є «легалізацією розколу». Тому ми не збираємося вступати в Православну церкву України.

- У соборі брали участь делегати від Української православної церкви (МП). Також в деяких областях були прийняті рішення про приєднання до Православної церкви України. Як ви це оцінюєте?

- Коли наші єпископи брали участь, то вони були вже «не наші». Як ми бачимо по їх листах і листів зі Стамбула, вони брали участь як клірики Константинопольської церкви. Після цього наш синод заборонив їм в служіннях. Але вони кажуть, що на той момент вони не мали вже відношення до нашої церкви. Тому виходить, що і собор вже не об'єднавчий. Тому що об'єднувалися якісь архієреї навіть не з Київського патріархату. Тому що перед собором вони саморозпустилися. А то, що сьогодні відбуваються так звані переходи - так, дійсно є, коли переходять добровільно, якимось голосуванням. А є маса кричущих випадків, коли силою забирають храми.

І сьогодні, коли і президент, і інші чиновники високого рангу говорять про те, що всім буде забезпечено право ходити до храмів, в які хочуть ходити люди, хочеться, щоб ці слова не розходилися з ділом, щоб дійсно була свобода віросповідання.

- Після отримання ПЦУ томосу щось змінилося тут, в Луганській області?

- У Луганській області змінилося тільки те, що люди стали більш налякані. Після того, що вони бачать по телевізору, вони бояться, що більше не зможуть ходити в храм сповідатися і причащатися. Щоб ходити в храм не у свята або щоб поставити свічки, зробити фотографії або відео-репортаж якийсь, а дійсно брати участь в таїнствах церкви. Люди ходять сюди для цього.

- З приводу томосу. В інтерв'ю одному з каналів ви говорили, що автокефалія потрібна ...

- Я говорив про те, що автокефалія - ​​це не є погано. Зрозуміло, що це сприймається негативно нашими віруючими. Це стало настільки заполітизоване. І його усі побоюються. Але насправді, якщо буде то покаяння, через яке зможуть об'єднатися віруючі в Україні і внаслідок цього отримати автокефалію, свою помісну церкву, то, звичайно, це вітається. Знову ж таки, якщо це буде шляхом канонів і законів церковних. Не можна ж так все силою переламати і зробити так, як комусь хочеться на сьогоднішній день.

- Тобто ви вважаєте, що зараз все робиться силою?

- Не тільки я так вважаю. Так люди всі розуміють.

- Як тоді, на ваш погляд, можна об'єднати церкву?

- Це не як я хочу або хтось хоче. Є певні церковні канони, закони. Згідно з якими проходить подолання розколу. До минулого року, тобто, до того, як Константинополь взявся за цю автокефалію, абсолютно всі, в тому числі Константинополь теж, приїжджали до Києва і співслужили з нашим предстоятелем блаженнішим митрополитом Київським спочатку Володимиром, а потім і Онуфрієм. Було молитовне спілкування. Зараз вже місяць пройшов після Об'єднавчого собору. І, крім Константинополя, ніхто не визнав і ніхто не привітав зі створенням ось тієї псевдо, напевно, церкви або структури. Тому зараз залишається одна канонічна структура. Та ж, як була не визнала, як Київський патріархат, а потім ПЦУ, так і залишаються не визнані.

- А хто повинен їх визнати?

- Все помісні церкви. Їх 14 у всьому світі.


Додатково

6 січня 2019 року в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив томос про автокефалію чолі Православної церкви України митрополиту Епифанію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна з утворенням єдиної помісної Православної церкви України (ПЦУ) знімає ярмо Московської церкви і імперії.

Процес створення ПЦУ різко критикували владу і церкву Росії.

20 грудня Верховна Рада України прийняла законопроект, який передбачає, що церкви, які підкоряються Росії, повинні називатися «Російська православна церква в Україні». Проти цього рішення виступили в УПЦ (МП).

Ще до отримання автокефалії в деяких областях України десятки парафій УПЦ (МП) заявили про свій перехід в ПЦУ.

У Львівській області першим таким приходом став Жовківський.

«Не дивлячись на те, що я був прес-секретарем владики УПЦ (МП) Філарета, секретарем Львівської єпархії, я і прихід не змогли діяти в церковних умовах, які відбувалися. 22 грудня після літургії я оголосив про рішення ради і люди його підтримали оплесками, були сльози радості. Повний храм був і на наступний день », - описує рішення приєднатися до ПЦУ настоятель церкви апостолів Петра і Павла в Жовкві отець Маркіян Каюмов.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на radiosvoboda.org