Івано-Франківська міська рада звернулась до обласного Господарського суду з позовом до місцевої Єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату.

Вимоги: звільнити нежитлові приміщення, загальною площею триста квадратних метрів, що на вулиці Чорновола, 6, ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на WestNews.

Кореспонденти зателефонували до місцевої Єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату, за номером, який вказаний на їхньому сайті. Там повідомили, що до рішення суду ситуацію не коментуватимуть.

 

Нагадаємо, 20 грудня 2006 року виконком міської ради передав в оренду єпархії два нежитлових приміщення загальною площею 300 кв м для використання під молитовний будинок та канцелярію єпархіального управління.

За договором, дія оренди мала б припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Адресою храму мала б бути вул.Чорновола,6 Б. Проте будівництво досі не розпочали.

Натомість, Івано-Франківськ в цей час ще й надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництва церкви по вул. Довженка, 2. Але і після спорудження церкви православні приміщення дитячого садка не звільнили.

Усі ці 10 років за оренду земельної ділянки та приміщення колишнього садка єпархія УПЦ МП платить до міського бюджету 583 гривні в рік.

Мер Івано-Франківська сподівався, що Томос допоможе відсудити приміщення. Проте, згодом Вищий господарський суд України скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду, залишивши в силі рішення Господарського суду Івано-Франківської області, яким було відмовлено в позові виконкому Івано-Франківської міської ради про розірвання договору оренди  приміщення храму по вул. Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ.

Додамо, що минулого року мер Івано-Франківська обурився тим, що прихожанам Української Православної Церкви роздають буклети про ставлення церкви до Росії як агресора, дій на окупованих територіях та відносинах з державою. Представники єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) в Івано-Франківську відреагували стосовно голослівних заяв мера.

Хорватія на море