Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

28 квітня 2020 року помічник благочинного Свято-Успенської Почаївської Лаври ієромонах Никодим (Шамайло) в інтерв’ю «Першому козацькому» розповів про те, як живе обитель в умовах карантину, про посилену молитву та дієву допомогу, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«З офіційного сайту Кременецької районної адміністрації нам стало відомо, що місто Почаїв буде закрито на в’їзд та виїзд з 10-ої години ранку 21 квітня 2020 року. У зв’язку з цим братія вирішили закрити територію Лаври для усіх паломників», — нагадав отець Никодим.

Деякі ЗМІ такий стан назвали блокадою. Насельник монастиря повідомив журналісту «Першого козацького», що у Святій Лаврі звершуються усі уставні богослужіння.

«Ми не вважаємо, що перебуваємо в якійсь блокаді, а навпаки маємо атмосферу особливого духовного життя і можливість звершувати посилені молитви за нашу Україну та її народ, який сьогодні терпить такі тяжкі випробування», — зазначив він.

Розповідаючи про те, що  змінилося у звичному життєвому укладі монастиря з моменту початку епідемії, як братія захищає себе і парафіян від коронавірусної інфекції, ієромонах Никодим повідомив, що братія дієво відреагувала на ситуацію.

«Усі, хто побував у Лаврі, знають, що на території обителі і в її храмах належний порядок, а в умовах карантину братія ще більш ретельно ставитися до дотримання санітарно-гігієнічних норм, — підкреслив він. — З моменту оголошення карантину в нашій державі на усіх входах у Лавру та в її храми були прикріплені оголошення про розпорядження Кабміну України про терміни та правила карантину.

При входах у самі храми облаштовані спеціальні скриньки з антисептиком, захисними масками і одноразовими рукавичками.

Ми своїми силами пошили тисячі захисних масок, розлили сотні пляшок антисептику, закупили медичні захисні костюми та передали ці засоби у Кременецьку адміністрацію, Почаївську міську лікарню та інші установи. Також захисні маски були передані для парафій навколишніх сіл».

Звертаючись до віруючих, священнослужитель закликав усіх дотримуватися правил карантину і відповідально відноситись до свого здоров’я та здоров’я оточуючих людей.

«Водночас нагадуємо усім жителям нашої країни про необхідність слідкувати і за своїм моральним здоров’ям. Підтримуйте один одного. Проявляйте християнську любов та взаємоповагу. Уникайте розділень і тих людей, хто ці розділення сіють та нагнітають ненависть у нашому суспільстві. Пророк Давид у 106 псалмі говорить: «Положил есть реки в пустыню и исходища водная в жажду, землю плодоносную в сланость от злобы живущих на ней». Це значить, що повноводні ріки та плодоносна земля стають солоною пустелею через злобу народу, який на ній живе.

Бог нас помилує — і епідемія відійде, але якщо посіяна злоба дасть свої плоди, то може прийти ще страшніша біда. А нам із вами Христос Спаситель заповів любити один одного так, як Він полюбив нас. Тому ми просимо милостивого Бога, щоб Він простив наші гріхи, помилував наш народ, наділив добром наші серця і дав нам ще достойно пожити за Його святими заповідями».

Отець Никодим побажав «зцілення і втіхи для кожного, хто страждає від цієї агресивної хвороби», а також «Божої допомоги і захисту усім медпрацівникам, які жертовно борються за життя людей». Керівництву держави — «терпіння і мудрості, щоб у такий складний час приймати відповідальні рішення для забезпечення законного порядку в державі».

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=3fM_0SQRZtc&feature=emb_logo

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УПЦ МП.