В Українській Православній Церкві видаватимуть «свідоцтво про похорон»Архієпископ Запорізький Лука (Коваленко) видав у єпархії розпорядження видавати «Свідоцтва про відспівування», щоб скоротити кількість звернень до шахраїв або священиків, які знаходяться під забороною.

Про це йдеться в розпорядженні № 30 від 30.01.13 «Про видачу свідоцтв про відспівування»:

«На жаль, сьогодні з похоронними бюро часто співпрацюють т. зв. «неканонічні» священики або священики, які знаходяться під забороною. Відспівування, чинене ними, недійсне. Але люди, близькі яких були «відспівані» цими пройдисвітами, в 3-й, 9-й і 40-й день звертаються для вчинення панахиди, насамперед, у храми Запорізької єпархії Української Православної Церкви.

У зв'язку з цим благословляємо:

1. Видавати свідоцтво про відспівування, за пред'явленням якого храми Запорізької єпархії могли б здійснювати панахиди на 3-й, 9-й і 40-й день. Якщо людина була відспівана в іншій єпархії, то здійснювати панахиди без пред'явлення свідоцтва. 
2. У разі відсутності подібного свідоцтва священик повинен пояснити, що люди виявилися жертвами шахраїв, і запропонувати їм зробити заочне відспівування з видачею свідоцтва. 
3. Єпархіальному місіонерському відділу підготувати зразок свідоцтва про відспівування. 
4. Єпархіальному магазину-складу організувати реалізацію свідоцтв. 
5. Священикам єпархії всенародно оголошувати про практику видачі свідоцтв про відспівування по закінченні кожного богослужіння. 
6. Почати видавати свідоцтва про відспівування не пізніше, ніж з 24 березня, а обов'язково вимагати при замовленні панахид на 3-й, 9-й і 40-й день з 12 травня (з Тижня Антипасхи). 
7. Отцям-благочинним довести до відома всім клірикам під розпис, а також керівникам похоронних організацій, після чого доповісти Правлячому архієрею рапортом про зроблене».

       Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на oф. сайт Українскої Православної Церкви.