У Ватиканських музеях проводяться безкоштовні екскурсії для сліпих і глухонімихВАТИКАН. Ватиканські музеї розширили свої пропозиції для людей з обмеженими можливостями. Тепер для глухих, сліпих, а також людей з вадами зору відвідувачів організовані спеціальні тури, повідомив сайт музеїв. 
Так, наприклад, у картини Караваджо "Положення Христа до гробу" сліпі мають можливість доторкнутися тривимірне скульптурне зображення з гіпсу, відскановане з відомого полотна, відчути в руках шматок тканини, показаної на картині, понюхати запах смирни, що є частиною похоронного інвентарю.
Групу з 8 чоловік супроводжують по музейних залах екскурсовод або педагог, а також один музикант, який знайомить відвідувачів з григоріанським співом.


Для глухих і слабочуючих людей екскурсії проводяться по середах та суботах на італійській мові жестів. Музеї стали практикувати і двогодинні освітні екскурсії на італійській мові.
Майбутні відвідувачі музеїв з числа людей з обмеженими можливостями заздалегідь реєструються по електронній пошті або по телефону. Екскурсія триває близько двох годин. Вхідна плата в музей зі сліпих і глухих відвідувачів не стягується, так само як і з супроводжуючих.

 

Джерело: Анатолій Холодюк

Хорватія на море