Роль жінки в ісламіМонреаль. Почесний професор канадського університету Mount Royal Манфуз Канвар є членом мусульманського суспільства "Канадський ісламський конгрес". Газета «Калгарі Геральд» опублікувала висловлювання професора, що взяв участь у дебатах щодо проблеми насильства в ісламі. Однією з тем, порушених учасниками дискусії, стало питання про нерівноправність між чоловіком і жінкою в ісламі і допустимості побиття дружини чоловіком.

«Питання щодо допустимості насильства по відношенню до жінки в родині став спірним і заплутаним лише тому, що його зробили таким самі мусульмани, в марних спробах прикрасити потворні ісламські істини», - вважає Канвар.

 

Він заявив, що твердження про те, що побиття чоловіком дружини нібито чуже ісламу і злочинно, є брехнею. Професор цитує Коран, де сказано: «Чоловіки стоять над дружинами за те, що Аллах дав одним перевагу перед іншими, і за те, що вони витрачають з свого майна. І порядні жінки - побожні, зберігають таємне у тому, що зберігає Аллах. А тих, непокори яких ви боїтеся, покидайте їх на ложах і вдаряйте їх. І якщо вони винні вам, то не шукайте шляхи проти них, - воістину, Аллах піднесений, великий! »Коран (4:34).

«Іслам безумовно не визнає рівність між статями, - продовжує Канвар. - Наприклад, полігамія можна, а поліандрія немає. Показання жінки на суді є у два рази менш цінними, ніж свідчення чоловіка. Тобто свідчення одного свідка чоловіки юридично можуть дорівнювати тільки показаннями як мінімум двох жінок ».

«Синам покладено в два рази більша частина спадщини, ніж дочкам. Чоловіки-мусульмани можуть одружитися на жінках-християнка, єврейках, а мусульманки мають право вийти заміж тільки за мусульманина. Коротше кажучи, положення шаріату закликають до вкрай зневажливе ставлення до жінок в ісламі, особливо там, де ці положення підкріплені державним законодавством, як у країнах Південно-Східної Азії та Близького Сходу »- стверджує професор.

«Вища освіта доступна, перш за все, юнакам і тільки, в другу чергу - дівчатам. У сім'ях також часто освіта дівчат вважається необов'язковим.
Широко поширені в ісламському суспільстві так звані «вбивства честі». Їх жертвами стають жінки та молоді дівчата мусульманки, яких по-звірячому вбивають або навмисно роблять інвалідами чоловіки, керуючись язичницькими забобонами, що мають релігійне схвалення », - продовжив Канвар.
Згідно шаріату після розлучення, мати має право на опіку своїх синів лише до 8 років, а виховувати доньок вона може лише до настання умовного періоду статевого дозрівання, після цього колишній чоловік має право забрати дітей до себе, і мати не буде мати на них ніяких прав , відзначає Канвар.

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ