ІРКУТСЬК. Колишній протестантський пастор Ігор Зирянов з Іркутської області, в минулому році разом зі своєю родиною і громадою перейшов у православ'я, був висвячений на священика Російської Православної Церкви.

Про свячення отця Ігоря в п'ятницю повідомили друзі нового священика Православної Церкви.

Уродженець міста Усть-Кута Іркутської області, отець Ігор, за його словами, в дитинстві цікавився "всім езотеричним і окультним", в школі захоплювався екстрасенсорикою. Його рідна бабуся шанувалася земляками як цілителька і ворожка, могла відігнати своїми "заклинаннями" ведмедів і вовків, а з часом навчила ворожити і онука.

Після школи він почав працювати екстрасенсом, відкрив власний кабінет. З початку 1990-х почав відвідувати збори Протестантської Церкви "Блага вість", спочатку розраховуючи таким шляхом привернути клієнтів. Майбутньому православному священику Христос спочатку здавався "великим екстрасенсом".

Як протестантського пастора він почав їздити по селищах як місіонер і в цілому вимовив близько 4 тис. проповідей. Однак згодом у ньому стало рости розчарування в протестантизмі, він бачив у протестантських громадах "шматочки, оскільки Церкви, начебто і церква - але зі збитком, без повноти", а "Церква з великої літери" не знаходив.

Кілька років читання святоотцівської літератури та спілкування зі священиками привели його до рішення перейти в Православ'я, що він і зробив разом зі своєю родиною і громадою із селища Баяндай.

Джерела: ІHТЕРФАКС-Релігія

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ