Жертви репресій

У Санкт-Петербурзі 31 травня нунцій Ватикану в Російській Федерації архієпископ Іван Юркович освятив пам'ятник католикам Радянського Союзу - жертвам політичних репресій. Він зведений на території колишнього Виборзького кладовища, близько відроджується з руїн храму Відвідин Пресвятою Дівою Марією Єлисавети. 

На Виборзькому католицькому кладовищі було поховано більше 40 тисяч чоловік. Серед них Могильовскі митрополити та єпископи, архієпископ Олександр Бенуа, ліцейський товариш Пушкіна Костянтин Данзас та інші відомі особистості. Зараз територія кладовища зайнята промисловими підприємствами, але під корпусами фабрик і під асфальтом досі покоїться прах петербурзьких католиків. Зараз обговорюється проект настоятеля парафії Відвідини Єлисавети о.Ріхарда Штарка зі створення Парку Пам'яті на місці кладовища.

Освячений пам'ятник ідентичний тому, що був встановлений у жовтні на Левашовському кладовищі. Проте в Левашово, на місці масових поховань жертв сталінських репресій, з міською владою не вдалося погодити розміщення на пам'ятнику імен католицьких священиків, які постраждали за віру. На цей раз під плитою з чорного мармуру, що символізує гору Голгофу, вибиті імена 16 священнослужителів-мучеників, і в даний час йде процес беатифікації деяких з них: єпископа Антонія Малецького, о.Костянтина Будкевича і о.Павла Хомича.

 

 

Джерело: sedmitza.ru