Папа БенедиктКоли Наступник святого Петра здійснює Апостольську подорож, певним чином у ній бере участь уся церковна спільнота. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI, промовляючи до кількох десятків тисяч прочан, що у середу, 8 червня 2011 р. зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на загальну аудієнцію з Святішим Отцем, який присвятив своє слово підсумкам та враженням від своєї ХІХ Апостольської подорожі – відвідин Хорватії з нагоди Національного Дня католицьких сімей.

Ця подорож, за словами Папи, була «короткою, пройшла лише в столиці Загребі, але була багатою на зустрічі, а особливо, сильним духом віри, зважаючи на те, що хорвати є глибоко католицьким народом». Коментуючи гасло візиту «Разом у Христі», Святіший Отець зазначив, що воно, насамперед, виражає досвід зібратись разом в ім’я Христове, тобто – досвід бути Церквою, яка виявляється у зборі Божого люду довкола Наступника святого Петра Але у випадку цієї подорожі воно мало особливе значення стосовно сім’ї. «Для мене дуже важливим, – сказав Венедикт XVI, – було утвердити у вірі, насамперед, родини, які Другий Ватиканський собор назвав “домашніми церквами” (Lumen gentium, 11)». Папа пригадав, що блаженний Іван Павло ІІ багато говорив про роль сім’ї в Церкві, тож він вирішив продовжити цей аспект його вчення. «У сьогоднішній Європі, – сказав він, – народи з міцною християнською традицією мають особливу відповідальність за захист та поширення цінностей сім’ї, заснованої на подружжі».

Кульмінаційним моментом візиту була недільна Служба Божа, на яку до столиці з’їхали подружні пари з дітьми з усієї країни, «зібравшись на молитві, спільно просячи дарів Святого Духа». «Це, – сказав Венедикт XVI, – дало мені змогу підкреслити дар та обов’язки сопричастя у Церкві, як також підбадьорити подружжя у їхній місії. В наші дні, – додав він, – коли, на жаль, констатуємо збільшення кількості сепарацій та розлучень, вірність в подружжі вже сама по собі є значущим свідченням Христової любові, яке допомагає пережити подружжя як те, чим воно є, тобто єдністю чоловіка та жінки, які, з Христовою благодаттю, люблять один одного та один одному допомагають протягом всього життя, в радості та болях, в здоров’ї та недузі. Перше виховання до віри полягає саме в свідченні цієї вірності подружньому союзові, з якого діти без слів розуміють, що Бог є вірною, терпеливою, шанобливою та великодушною Любов’ю». Але, пригадав Святіший Отець, ця вірність неможлива без Божої благодаті, без підтримки Святого Духа.

Папа також розповів про інші значущі у цьому контексті події з його ХІХ Апостольської подорожі. За його словами, зустріч з молоддю була нагодою зустрітися з новим поколінням, яке засвідчило свою молоду віру. Молитва з духовенством та чернецтвом у катедрі стала досвідом духовної родини, якою є церковна спільнота. Велике значення, на думку Святішого Отця, мала зустріч з представниками громадськості, політиками та провідниками інших конфесій та релігій. «Ще раз виявилось очевидним для всіх нас, – сказав він, – глибоке покликання Європи оберігати та відновлювати гуманізм, який має християнське коріння».

«Дорогі друзі, – звернувся на завершення Венедикт XVI, – щоразу, як Наступник святого Петра здійснює Апостольську подорож, усе церковне тіло, певним чином, стає учасником динамізму сопричастя та місії, властивих його служінню. Дякую всім, хто мене супроводжував та підтримував молитвою, спричинившись до того, що мій душпастирський візит відбувся якнайкраще».

 

 

Джерело: Радіо Ватикан