ПовішанняІранському пастору Йосефу Надаркані, визнаному винним в залишенні ісламу і засудженому до смерті, можливо, залишилося жити лічені дні пише AssistNews. Іранський Верховний суд підтвердив смертний вирок, винесений пастору раніше.

Представник американської християнської місії Джейсон Де Марс повідомив, що: «дана ситуація - є стандартною для подібних випадків в Ірані, в будь-який час і без попереднього повідомлення вони можуть привести у виконання смертний вирок. Спочатку вони ще раз попросять його, щоб він відрікся від Християнства, і якщо він цього не зробить, то буде страчений». 

«Ніяка допомога, яка виходить з території Ірану, не може більше допомогти в його випадку. Єдине, що може якось вплинути в його випадку, - це міжнародний тиск, - вважає Де Марс. - Я закликають всіх християн помолитися за Йосефа, і, хто як може, спробувати виступити проти іранського режиму, що знищує безліч християн в Ірані ».

Йосефу Надаркані 33 роки, він народився в Реште, в області Гіла. Протягом останніх десяти років був пастором в мережі домашніх церков. Вперше був поміщений у в'язницю в грудні 2006 р. за звинуваченням в залишенні ісламу, переходу до Християнства та проповіді Євангелія, але був звільнений через два тижні. 

Йосеф одружений і має двох синів, віком 8 і 6 років. Вони вчилися в місцевій школі, до того як уряд вирішив, що всім дітям потрібно викладати іслам, включаючи дітей з християнських родин. Йосеф тоді пішов в школу і почав заперечувати проти цього правила, як що суперечить іранської конституції, що визнає право на сповідування своєї релігії. У результаті 12 жовтня 2009 його заарештувала таємна поліція, і він постав перед трибуналом політичним в Решті.

Пастор був поміщений у в'язницю в Лакан (у 7 милях на південь від Решта), де з тих пір і знаходиться. Пізніше йому стали інкримінувати не тільки протест проти навчання ісламу, але і відступ від ісламу, і навіть проповідь Християнства мусульманам.

Протягом першого місяця у в'язниці і за два тижні до судового розгляду відвідування рідних і зустрічі з адвокатом були для Йосефа значно обмежені. Використовувалися різні методи, щоб спробувати звернути його в іслам, у тому числі - психотропні засоби.

Оскільки Йосеф залишався непохитним, іранська влада вирішила заарештувати його дружину, щоб надати ще більше тиску на нього. 18 червня Фатіма Пасіндедіх була арештована і поміщена також у в'язницю в Лакан. Влада погрожували, що їхніх дітей заберуть і віддадуть мусульманській сім'ї. 

Дружина пастора була засуджена до довічного ув'язнення. Пізніше був найнятий адвокат, і була подана апеляція, в результаті якої вирок був переглянутий, і жінка була звільнена.

21 і 22 вересня 2010 р. в суді було розглянуто справу Йосефа, і йому усно був винесений смертний вирок. 13 листопада 2010 1-м Судом революційного трибуналу було винесено письмовий вирок. Йосеф повинен бути страчений через повішення «за відступництво від ісламу». Була подана апеляція до Верховного Суду Ірану, але він визнав законним винесений раніше вирок.

Де Марс повідомив, що Йосеф перебуває зараз у в'язниці таємної поліції в Лаканом в одиночному ув'язненні. Нещодавно йому дозволили відвідування адвоката і дружини раз на тиждень.

 

 

Джерело: sedmitza.ru