Євхаристія

Цими днями Конференція Римо-Католицьких Єпископів України оприлюднила Пастирський лист, оголошуючи про проведення І Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу Римо-Католицької Церкви в Україні, який відбуватиметься від 26 травня до 3 червня 2012 року.

Ієрархи зазначають, що цей рік є особливим в житті Вселенської Церкви та Католицької Церкви в Україні. Саме завершилися відзначення 10-річчя відвідин України Папою Іваном Павлом ІІ, якого 1 травня цього року його наступник проголосив блаженним. Цей рік – це також 20-та річниця відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні. «Прагнучи закарбувати у пам’яті ці події та відновити і оживити наше релігійне життя, ми постановили, згідно із порадами Святого Престолу, організувати Євхаристійний Конгрес», – читаємо у зверненні ієрархів, які повідомляють, що відкриття Конгресу відбудеться 26 травня 2012 року в Києві, а завершення – 3 червня у Львові, а у міжчасі його почергово святкуватимуть інші дієцезії та парафії.

«Євхаристійний Конгрес є подією релігійного характеру; він є особливим виявом євхаристійного культу, зібранням Божого народу навколо Ісуса Христа, винятковою нагодою до гарячої молитви, до вшанування і роздумування над величчю отриманого Дару. Йдеться також і про укріплення та оживлення уз Божого народу з Ісусом Христом, спільне поклоніння Ісусові Христу, який живе у Церкві, та про відповідь на сучасні євангелізаційні виклики», – пригадують єпископи.

Тема Конгресу «Ісус Христос учора, сьогодні й навіки той самий» є словами з послання святого Павла до Євреїв. Безпосереднє духовне приготування триватиме сім місяців, починаючи з вересня цього року, роздумами над стосунком Пресвятої Євхаристії та інших Святих Тайн. Цій тематиці будуть присвячені спеціальні проповіді і катехизи. Ієрархи також закликають вірних до частої адорації, читання Божого слова та молитви в наміренні успішного та плідного проведення І-го Євхаристійного Конгресу.

 

 

Джерело: Радіо Ватикан