Райнер Вельки«Ультраконсервативний» Райнер Вельки став новим архієпископом Берліна, повідомляють німецькі ЗМІ. Кельнський вікарний єпископ став наступником кардинала Георга Штерцінского, який помер 30 червня.

Папа Бенедикт XVI призначив Вельки на столичну катедру, яка з лютого цього року перебувала вакантною. Останні 4 місяці її адміністратором був вікарний єпископ Берлінської дієцезії Маттіас Генріх. Архієпископ Вельки прийме керівництво архидієцезіэю, яка налічує близько 400 тис. віруючих у парафіях Берліна, Бранденбурга і Мекленбург-Форпроммерна.

Новий глава католиків німецької столиці вважає це призначення «серйозним викликом» для себе: католики на сході Німеччини складають меншість, а Берлін і зовсім є мультирелігійним містом. Однак Вельки упевнений: «Чим більш щирими у проходженні за Христом ми будемо, тим більша радість буде бити в нас ключем. А це завжди переконує і притягує людей». Про це архієпископ Вельки заявив у своєму інтерв'ю для Кельнського радіо.Як гарячий футбольний вболівальник і член команди «1 FC K?ln» новий архієпископ попросив в інтерв'ю про розуміння мешканців Берліна: він і надалі хотів би залишатися вірним своїй команді. Проте, у всіх іграх, де противником берлінської команди «Hertha BSC Berlin» виступатиме не його кельнський клуб, архієпископ пообіцяв вболівати за Берлін.

Реакція на призначення Вельки в німецьких суспільно-політичних і церковних колах була неоднозначною. Критики, згадуючи його навчання у Папському університеті Святого Хреста, що належить «Опус Деї», ставлять за провину архієпископу «ультраконсервативний настрій», який, на їхню думку, неприйнятний для управління поліконфесійним Берліном. Інші вітають «багатий пастирський досвід» Вельки і вважають, що він сприятиме утвердженню віри в секуляризованій столиці.

Новому архієпископу 54 роки. Вельки народився в Кельні. Вивчав теологію в Бонні і Фрайбурзі-им-Брейсгау. Після священицької хіротонії в 1985р. 5 років служив парафіяльним священиком, пізніше був призначений секретарем архієпископа Кельна, ректором колегії кліриків. У 2000 р. захистив докторську дисертацію у Папському університеті Святого Хреста в Римі, а ще через 2 роки став вікарним єпископом Кельна. У Конференції католицьких єпископів Німеччини Вельки є членом Комісії у справах покликань та Комісії у справах науки і культури.

 

 

 

Джерело: sedmitza.ru