Евтаназія

Комісія при Болгарському парламенті з охорони здоров'я відкинула законопроект про легалізацію евтаназії, повідомляє видання «Двері.Бг».

Проти законопроекту, внесеного депутатом Любенем Корнезовим, проголосували 12 експертів і один утримався.

Виступаючи перед комісією, Корнезов заявив, що «кожна людина має право померти гідно», і що «евтаназія є вищою формою гуманізму по відношенню до тяжко страждаючої людини».

Згідно з його законопроектом, рішення про евтаназію на прохання важко страждаючої і невиліковно хворої людини, а у випадку, якщо пацієнт не може висловити свою волю, то його найближчих родичів (чоловіка, батьків або повнолітніх дітей), повинна приймати спеціальна комісія, що складається з 3 лікарів , в т. ч. психолога, і двох юристів. Прохання про евтаназію має бути нотаріально завірене і прийматися комісією одноголосно.Болгарські експерти закликали розробника відмовитися від свого законопроекту, оскільки вважають, що він хоче перетворити лікарів не в рятувальників людського життя, а виконавців смертного покарання.

Експерти нагадали, що в Голландії евтаназія була узаконена після 30 років дискусій, і висловили думку, що не слід брати приклад з країни, де крім евтаназії дозволені і багато інших нетрадиційні для болгарського товариства речей, наприклад наркотики, проституція і одностатеві «шлюби».

У той же час депутати висловили одностайну думку, що слід забезпечити всі необхідні умови для перебування в лікарнях невиліковно хворих людей, а не виписувати їх, прирікаючи на повільне і болісне вмирання будинку.

Незважаючи на думку комісії, законопроект все одно буде винесено на обговорення в Болгарський парламент, але, швидше за все, він буде також відкинутий.

 

 

Джерело: sedmitza.ru