Мікеланджело

В Оксфорді знайдено полотно великого майстра епохи Відродження Мікеланджело Буонарроті, авторство якого раніше невірно приписувалося іншому видатному італійському живописцеві Марчелло Венусті.

Картина "Розп'яття, Діва Марія, Святий Іоанн і два скорботних ангела" була виявлена на стіні Єзуїтського коледжу Оксфордського університету. Італійський реставратор Антоніо Форчелліно, який провів інфрачервоний аналіз, так як сумнівався в авторстві Венусті, заявив, що це безсумнівно робота самого Мікеланджело, повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Отримавши такі дані, адміністрація коледжу поспішила зняти картину, заявивши, що "це, звичайно, чудова робота, але аж надто цінна, щоб просто висіти на стіні в холі коледжу". У результаті полотно було вирішено поки віддати на зберігання в Ешмоловский музей мистецтва та археології - найстаріший загальнодоступний музей у Великобританії, який є одним з чотирьох музейних установ, що діють при Оксфордському університеті.

Як нагадує телерадіокомпанія, Єзуїтський коледж купив картину "Розп'яття, Діва Марія, Святий Іоанн і два скорботних ангела" наприкінці 30-х років минулого століття на аукціоні Sotheby's спеціально, щоб повісити її в головному холі навчального закладу.

 

 

Джерело: sedmitza.ru