Вифлиєм: У базиліці Різдва Христового проходять реставраційні роботи.(ФОТО)В базиліці Різдва Христового у Віфлеємі проходять реставраційні роботи. Відновлено в первозданному вигляді дерев'яні двері XIII століття, які відокремлюють притвор від нефа церкви, і мозаїки XII століття із зображеннями ангелів в нефі, - повідомляє офіційний сайт латинського Єрусалимського патріархату.

Старовинні двері храму - подарунок вірмено-Кілікії царя Хетума I, який він зробив базиліці Різдва в 1227 році. Двері прикрашені зображеннями хреста і елементами орнаменту, вигравіруваними на металі, а також написами арабською та вірменською мовами у верхній частині.

Вірменський напис в перекладі звучить наступним чином: "У 676 році двері Пресвятої Богородиці створені зусиллями о. Авраама і о. Аракела в правління вірменського царя Хетума, сина Костянтина. Боже, милостивий будь до творців (цієї роботи)".
Вифлиєм: У базиліці Різдва Христового проходять реставраційні роботи.(ФОТО)
Арабський напис в перекладі говорить: "Ці двері була завершені за допомогою Аллаха, Великого Він за днів пана нашого султана аль-Маліка аль-Му'аззама в день (місяця) Мухаррам в 624 (1227) році". Аль-Му'аззам згаданий в написі тому, що він був ісламським правителем Святої Землі під час створення дверей.

Після проходження через дерев'яні двері в неф базиліки відвідувачі можуть побачити ряд музичних робіт на верхніх частинах північних і південних стін, які сходять до XII століття. Зокрема, збереглися зображення 6 ангелів, розташованих між вікнами. Спочатку було 12 ангелів, з яких залишилося 7. У березні минулого року сьомий ангел був виявлений під шаром штукатурки. Реставратори вважають, що мозаїка була покрита штукатуркою в XIX столітті зі страху, що вона буде знищена або може обсипатися. Мозаїки створив Вифлиєм: У базиліці Різдва Христового проходять реставраційні роботи.(ФОТО)1169 року мініатюрист Василь Піктор - його ім'я позначено на мозаїці із зображенням третього ангела на північній стіні.

Також збереглася мозаїка в середній частині південної стіни, яка представляє собою імена предків Ісуса за Євангелієм від Луки (3: 23-38), а мозаїки в середній частині північної стіни являють собою генеалогію Ісуса відповідно до Євангелії від Матвія (1: 1-7 ). Сьогодні можна бачити тільки зображення та імена семи земних предків Христа, написані на латині.

Крім того, південні і північні стіни містять тексти грецькою і латинською мовами, оточені геометричними формами, листям аканта, свічниками і Курильниці. Ці тексти являють собою постанови Вселенських і місцевих Соборів.
Вифлиєм: У базиліці Різдва Христового проходять реставраційні роботи.(ФОТО)

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.