У місяці липні Папа Венедикт XVI закликає вірних молитися за те, щоб «християни давали свій вклад в полегшення фізичних та духовних страждань хворих на СНІД, особливо – в найбідніших країнах». Саме так звучить загальне намірення Святішого Отця для членів Апостольства Молитви та всіх, хто молиться в наміреннях Папи.

Проблема ВІЛ-СНІДу та ставлення Церкви має парадоксальний характер. З одного боку, якщо зважити факти, Церква через різні свої структури, опікується 25% хворих на СНІД в усьому світі, натомість в деяких африканських країнах цей показник сягає 100%. І в той же час, у мас-медіа дуже часто зустрічаємо звинувачення на адресу католиків, мовляв, позиція Церкви сприяє поширенню хвороби, не зважаючи на те, що Церква, як про це згадував і Венедикт XVI, робить для протистояння недузі чи не більше, як усі інші.

Своїми думками з-приводу цього в інтерв’ю для Радіо Ватикану поділився о. Джузеппе Беллуччі, який очолює Прес-службу Товариства Ісусового в Римі та є експертом в згаданій проблематиці.

 Він зазначив, що ми всі добре знаємо, якою важкою проблема СНІДу є в усьому світі. «Якщо, наприклад, подивимося на статистики, – сказав священик, – то зауважимо, що це явище дійсно вражаюче: приблизні оцінки ООН, які сягають 2007 року, говорять про 33 мільйони віл-позитивних осіб у світі. Але в між часі, від 2007 року дотепер, ситуація у світі погіршилася». Отець Беллуччі відзначив, що найураженішим континентом є Африка, де нараховується від 25 до 28 мільйонів віл-інфікованих людей. Якщо ж приглянутися до ситуації на континенті, то побачимо, що Церква є серед перших організації, які опікуються хворими на СНІД. Завдяки допомозі з багатших країн, місцеві церковні громади зуміли організувати чимало структур, які надають християнську та загальнолюдську підтримку недужим. «Очевидно, – зазначає о. Джузеппе, – підтримка недужих – це недостатньо. Існує потреба, насамперед, в профілактиці захворювання, вихованні до пошани священного характеру життя та правильного ставлення до статевості. Це все, без сумніву, є дуже великим завданням, яке стоїть перед всіма місцевими Церквами на кожному рівні, починаючи від парафіяльного, закінчуючи дієцезальним».

«Крім того, слід зауважити, що страждання цих хворих є фізичними, але, дуже часто, також і духовними...» – таким було наступне запитання кореспондента, відповідаючи на яке о. Беллуччі розповів про діяльність асоціації AJAN, що є абревіатурою англійської назви організації, яка звучить «Африканська Єзуїтська Мережа протидії СНІД», заснованої 2002 року. Її засновник та довголітній директор о. Майкл Черні підкреслює, що СНІД це не лише тип інфекції чи недуга, але, з точки зору Церкви, – це також проблема культурного, особистого, родинного, суспільного та духовного характеру. «Те, що Церкві вдається чинити, і ми, як християни, повинні пишатися тим, що можемо так чинити, є ставлення до хворих у цілісності, а не лише як до просто хворих: наприклад, віл-позитивна особа може звернутися до Церкви, щоб отримати цілу гамму лікування та підтримки, яку можна підсумувати як ставлення до неї, як до людини та заохочення і надалі жити якомога повнішим та довшим життям, не дозволяючи, щоб СНІД став вироком», – зазначив о. Джузеппе Беллуччі, додаючи, що запрошення Папи молитися в наміренні таких хворих є свідченням віри Церкви в Божу допомогу в будь-яких починаннях. «Передовсім, – сказав він, – коли йдеться про важкі проблеми, ми знаємо, що не можемо їх розв’язати лише людськими силами. Думаю, – додав священик, – що перспектива віри є фундаментальною у будь-якій сфері».

 

 

Джерело: Радіо Ватикан