Розлучення

Парламент Мальти, - останньої держави ЄС, в якій процедура розлучення була заборонена, - прийняв законопроект, що легалізує його. У середу, 13 липня, у другому читанні 44 з 69 депутатів висловилися на користь нового закону, пише kipa / apic з посиланням на мальтійські ЗМІ. 

Серед решти - 13 депутатів проголосували проти розлучення і 12 - утрималися. Прем'єр-міністр Лоуренс Гонца висловився проти введення практики розлучень.

Тепер закон буде розглянутий у парламентській комісії. При цьому можливе внесення до нього змін. 25 липня на пленумі парламенту відбудеться заключне голосування. 

До цих пір Мальта залишалася єдиною державою Євросоюзу, в якій розлучення було заборонено. Однак на проведеному в кінці травня референдумі 53.2% жителів Мальти проголосувало за право розлучатися. Захисників шлюбу виявилося не набагато менше - 46,8%, але влада була змушена запустити процес зміни законодавства. 

Мальта довго не наважувалася проводити реформи в законодавстві про розлучення. Навіть можливість громадянського шлюбу без освячення його в Церкві з'явилася тут лише в середині 1970-х р. р. Тепер відповідно до нового закону офіційно розлучитися зможуть сімейні пари, які доведуть, що не живуть разом не менше чотирьох років.

В даний час в світі залишилося тільки 1 світська держава - Філіппіни - в якій розлучення офіційно заборонені, але і тут в ході нещодавно проведеного опитування з'ясувалося, що 2 / 3 жителів виступають за або не мають нічого проти розлучень.

 

 

Джерело: sedmitza.ru