Папа Бенедикт XVI

У Китаї знову відбулося незаконна єпископська хіротонія. Глава невизнаної Ватиканом Католицької патріотичної асоціації Китаю Джон Фанг Ксінйяо 14 липня висвятив на єпископа міста Шаньтоу Йозефа Хуанга Бінгханга, повідомляє kipa / apic.

Сам єпископ Фанг, як і 7 інших єпископів, які взяли участь у церемонії в південній китайській провінції Гуандун, перебувають у спілкуванні з Ватиканом. За інформацією kipa / apic, деяких з них влада змусила брати участь в незаконному руколопоженні. На церемонії в соборі Шаньтоу були присутні більше 1500 гостей. 

Директор прес-служби Ватикану, Федеріко Ломбарді, назвав «болючим і тривожним» чергове незаконне рукоположення в Китаї, пише aciprensa. У своїй доповіді Ломбарді також згадав, що останнє незаконне рукоположення викликало протести з боку вірних Папі китайських католиків, які кількома днями раніше вийшли на маніфестації, вимагаючи скасувати хіротонію що готувалася.Нагадаємо, що не так давно, 29 червня в Китаї був висвячений заступник голови «Патріотичної асоціації католиків» Пол Лей Шіінь. Його кандидатура на посаду ординарія єпархії Лешань була висунута ще в березні, але Ватикан її відкинув. Бенедикт XVI різко засудив незаконну хіротонію. Лей був автоматично відлучений від Церкви.

Приблизно 13 мільйонів з 1,3-мільярдного населення Китаю є католиками. З 1957 р. вони розділені на дві «Церкви»: затверджену урядом і невизнану Ватиканом «Католицьку патріотичну асоціацію Китаю» і т. н. «Підпільну» Kатолицьку Церкву, яка перебуває у спілкуванні зі Святим Престолом.

Дипломатичні відносини між Китаєм і Ватиканом були перервані в 1951 р., через 2 роки після приходу до влади комуністів, які вигнали іноземних священнослужителів з країни.

 

 

Джерело: sedmitza.ru