В Угорщині прийнято законопроект про правовий статус релігійних громадУгорський парламент на минулому тижні прийняв новий закон «Про право на свободу віросповідання і совісті, про правовий статус церков, релігійних конфесій та релігійних організацій». Законопроект підтримало 252 голоси правлячих партій. Опозиційні партії 43 голоси відхилили пропозицію про прийняття закону, 89 депутатів були відсутні під час голосування, повідомив Австрійський сайт католицьких новин.

З набранням чинності нового закону в країні юридично визнаними вважається 14 Церков і релігійних громад. Статус зареєстрованих так званих "малих церков", яких налічується менше 300, парламент Угорщини розгляне в майбутньому окремо.

У списку визнаних законопроектом 14-ти "історичних" Церков і громад знаходяться: Католицька, Лютеранська і Православна, Греко-Католицька а також єврейська громада.

Крім того, законом визнані баптисти, і релігійна громада "Спільнота віри" ("Hit Gy?lekezete"). 

Спірним виявилося питання про п'ятидесятників. Правляча партія FIDESZ виступила за їх визнання, проте партія KDNP не підтримала цю пропозицію.

Для інших «малих» і раніше зареєстрованих релігійних громад, які ще не отримали жодного визнання, новий закон, регулює особливий порядок отримання повного правового статусу.

Новий закон регулює також і релігійну освіту в школах, яка буде фінансуватися за рахунок держави і навчальних закладів. 

Ухваленню нового закону передував проведений в країні соціологічне опитування.

Джерело: sedmitza.ru