папа БенедиктКолишній єпископ Гонконгу кардинал Йосип Цзен, відомий своєю критикою китайської влади, назвав нинішні відносини між Ватиканом і Пекіном «війною». Слідом за відлученням від Церкви китайського священика Йосипа Хуана Бінджана, рукоположеного без папського благословення на єпископа міста Шаньтоу, китайська влада повідомили про нову єпископську хіротонію, пише zenit з посиланням на ?glises d'Asie. 

На цей раз «офіційна» католицька церква вирішила поставити єпископа для керування Харбінської єпархією. У цій провінції вже є єпископ який підпорядковується Ватикану т. н. «Підпільної» Католицької Церкви, невизнаної державою - єпископ Вей Джинг (Wei Jingyi) служить в єпархії Кікіхар. У церковних колах він відомий своїми зусиллями щодо примирення з «офіційними» єпископами.Новий кандидат в єпископи Харбінської єпархії - 47-річний священик Юе Фушенг (Yue Fusheng), який багато років є «адміністратором» єпархії. На зустрічі визнаної державою китайської Патріотичної католицької асоціації, яка проходила в грудні минулого року в Пекіні, він був обраний віце-президентом цієї асоціації. Нещодавно китайська влада вирішила зробити його главою Харбінської єпархії. Ватикан у відповідь заявив, що цей кандидат у єпископи Папою не схвалюється. 

На думку ряду спостерігачів, ця нова хіротонія покаже, як далеко готова зайти китайська влада, щоб змусити вірних Ватикану єпископів брати участь в незаконній церемонії. 

Останнє незаконне свячення, що мало місце 14 липня в Шаньтоу, супроводжувалося кількома протиправними актами щодо католицьких єпископів, вірних Папі. Єпископа Павла Пий Цзюньміня, який повинен був очолити церемонію але відмовився від арешту врятували священики, які оточили його в соборі, не давши поліції його відвезти. Відомо також, що ще 4 єпископи були доставлені на церемонію силою.

 

 

 

Джерело: sedmitza.ru