Екуменізм11 вересня, в 10 річницю нью-йоркського теракту в Мюнхені відкривається міжнародна зустріч лідерів світових релігій, глав держав і відомих діячів культури, пише zenit.

Конференція під назвою «Ми повинні жити в світі. Діалог релігій і культур» організована архієпископом Мюнхена кардиналом Рейнхардом Марксом, католицькою спільнотою св. Егідія (Сommunita di San Egidio), відомою в християнському світі завдяки великій соціальної діяльності.

Зустріч триватиме 3 дні, з 11 по 13 вересня. У ній візьмуть участь представники німецького уряду. Конференцію відкриє президент ФРН Крістіан Вульф. Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступить на пленарному засіданні Асамблеї 12 липня.

Православні Церкви на зустрічі представляють Патріарх Румунської Православної Церкви Данило, архієпископ Кіпрський Хризостом II. Московський Патріархат представляє митрополит Філарет Мінський. Також будуть предстоятель Ефіопської Церкви патріарх Павло, Вірменський Католікос Великої Кілікії Арам I.

Ватикан направляє для участі у конференції кардиналів Курта Коха (голова Папської ради зі сприяння християнській єдності), Роже Ечегарая (почесний голова Папської ради «Справедливість і мир») і Леонардо Сандрі (префект Конгрегації Східних Церков).

На зустрічі буде присутньою велика частина німецьких єпископів на чолі з президентом Конференції католицьких єпископів Німеччини архієпископом Робертом Цолліч і кардинали з великих міст Європи: Кресченціо Сепе (Неаполь), Філіп Барбарі (Ліон), Петер Ердо (Будапешт) та Луїс Мартінес Сістач (Барселона) .

З боку Реформатських Церков виступить президент ЄЦН (Євангельська Церква Німеччини) єпископ Йоганн Фрідріх.

На конференцію запрошені головний рабин Ізраїлю Йона Мецгер, головний рабин Росії Берл Лазар, головний рабин Риму Ріккардо ді Сеньї, кельнський рабин Арон Енгельмайер.

Від мусульманського світу будуть присутні представник університету Аль-Азхар, Мохаммед аль-Рифа Тахтаві, президент Ісламського центру Нью-Делі, Вахідуддін Кхан, президент найбільшої ісламської організацією в світі Нахдатул Улама Саїд Акилу Сірой та інші видатні мусульманські діячі.

З Японії, Шрі-Ланки і Камбоджі приїдуть буддійські лідери. Очікується також присутність представників індуїзму і синтоїзму.

Кардинал Маркс, представляючи конференцію пресі, заявив, що вона стане «підготовкою» до скликається Папою Бенедиктом XVI в Ассізі міжрелігійної зустрічі.

 

 

Джерело: sedmitza.ru