Антонін Догнал, громадянин Чехії, який живе на Львівщині та проголосив себе єпископом і засновником "Української правовірної Греко-Католицької Церкви" в Благовіщенському монастирі села Підгірці Львівської області, засуджений до штрафу. «Він порушує громадський порядок, офіційно відлучений від церкви і сіє смуту серед людей», - сказав після інциденту Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВС у Львівській області ...

Антонін Догнал на початку 2000-х рр.. увійшов у конфлікт з греко-католицьким церковним керівництвом в Чехії, після чого в 2003 р. з групою послідовників переїхав в Україну. Тут вони влаштувалися у Підгорецькому монастирі на Львівщині, де стали організовувати масові колективні реколекції для мирян (духовні навчання із застосуванням медитацій). Особливості медитативної практики «молитовних груп» УПГКЦ є повторення Божих імен в єврейському оригіналі з розтягуванням голосних звуків, піднятими догори руками і закинутою назад головою. Незабаром і тут група Антоніна Догнала увійшла в конфлікт з місцевим греко-католицьким церковним керівництвом, на адресу якого «Підгорецькі» стали висувати звинувачення в «відступі» і «нехтуванні основ католицької віри».

 

Світогляд "підгорецьких отців" багато в чому збігається з поглядами ряду консервативних течій всередині Української Православної Церкви (Московський Патріархат), з якими УПГКЦ блокується в акціях проти ювенальної юстиції, ІПН, НАТО, "насильного просування одностатевих шлюбів", "антилюдської і злочинної ідеології Європейського Союзу "і т.д.

Вітаючи московського Патріарха Кирила з обранням на цю посаду, Підгорецькі "отці" пропонували йому приєднатися до їх критики історико-критичної теології Ватикану і відлучених ними ж Римських пап як екуменістів.

Вчора Шевченківський районний суд Львова засудив лідера Української правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ), громадянина Чехії Антоніна Догнала до штрафу в 138 грн за опір працівникам міліції.

Як розповідає заступник начальника Головного управління МВС у Львівській області Михайло Курочка, конфлікт за участю Антоніна Догнала стався увечері 19 липня у Львові на вулиці Плугова, де розташована каплиця Отців. «Ця територія - приватна власність нелегальної церкви, яку очолює пан Догнал. Того вечора він разом з черницями хотів встановити біля каплиці хрест, а жителі сусіднього будинку, побачивши це, почали обурюватися. Спочатку була словесна перепалка, потім вона переросла в бійку. Місцева мешканка стала перешкоджати встановленню хреста, за це Антонін Догнал кілька разів ударив її в обличчя », - пояснив пан Курочка.

Прибулому за викликом мешканців на місце події міліцейському патрулю з трьох осіб Антонін Догнал вчинив опір, тому вони викликали п'ятьох бійців спецпідрозділу "Беркут", які силоміць відвезли пана Догнала до райвідділу міліції.

У зв'язку з цим ГУ МВС звернеться до міграційної служби Львова з проханням про виселення громадянина Чехії з території міста: "Він порушує громадський порядок, офіційно відлучений від церкви і сіє смуту серед людей", - уклав Михайло Курочка.

За матеріалами: religion.in.ua