Як відпочивати? Відповідь на це запитання у світлі повчань Папи Венедикта XVI у вступі до щотижневого інформаційного випуску «Octava Dies» Ватиканського телецентру шукає його директор о. Федеріко Ломбарді, ТІ, який також очолює Ватиканські прес-центр та радіо.

«Останніми неділями, – зазначає о. Ломбарді, – вітаючи франкомовних паломників після молитви “Ангел Господній”, Папа запропонував деякі короткі, але цінні, підказки щодо проведенні літнього часу.

Насамперед, він закликав тих, хто може собі дозволити трохи відпочити, намагатися використати ці дні, щоб у новий спосіб пережити стосунки з ближніми та з Богом. Якщо можливо перервати щоденний шалений та виснажливий ритм, корисним буде виділити трохи часу для того, щоб присвятити його ближнім та Господеві. Папа радить покласти до валізки Боже Слово, а, зокрема, – Євангеліє.

Наступної неділі він заохотив поглянути на створіння довкола нас, споглядати та захоплюватися красою, яка дозволяє передчувати присутність та велич Творця. Це – величний дар, за яким треба спостерігати з такою ж увагою, з якою на нього дивився Ісус, уміючи пояснювати його мову та знаки. Дар, який треба шанувати, оберігати, захищати, за який треба бути відповідальними перед Богом, перед ближніми і перед майбутнім людством.

Врешті, третьої за чергою неділі він заохотив подорожуючих та паломників під час літнього періоду з розумною та глибокою цікавістю відкривати пам’ятки минулого, як свідчення культури та віри, справжню духовну спадщину зв’язків з нашим корінням, такі місця, як собори чи монастирі, в яких краса допомагає розпізнавати присутність Бога та запрошує до молитви за людство, яке прямує третім тисячоліттям.

Дружба, читання, природа та культура – усе, що необхідне для того, щоб живити та визволяти духа та з оновленим духом далі прямувати нашим шляхом».

 

Джерело: Радіо Ватикану