одностатеві шлюби

За неділю, 24 липня, в Нью-Йорку було зареєстровано 659 одностатевих шлюбів, повідомляють у мерії міста. Як повідомляв Кіріос в цей день набув чинності закон, що дозволяє реєструвати одностатеві "шлюби" в штаті Нью-Йорк.

Згідно Associated Press, на Манхеттені першою парою, яка уклала "шлюб", стали 77-річна Філліс Сігел і 85-річна Конні Копелов, стосунки між якими були вже 23 роки. Остання, як повідомляється, приїхала на весілля в інвалідному візку.

"У мене подих перехопило", - розповіла Сігел після церемонії одруження. - "Це запаморочливо. Той факт, що це з нами сталося - що наші відносини нарешті офіційно зареєстровані, як і у всіх інших".

Деякі представники сексуальних меншин висловили бажання зареєструвати свій "шлюб" відразу ж після настання півночі.

Однією з перших пар, які уклали "шлюб" на території штату Нью-Йорк, стали, наприклад, Кітті Ламберт і Шеріл Радд. Церемонія їх одруження відбулася на Ніагарському водоспаді.

Того ж дня по всьому штату відбулися акції протесту проти одностатевих шлюбів, учасниками яких стали тисячі людей. Деякі з них заявили, що спробують домогтися ануляції укладених "шлюбів".

"Наступного тижня ми спробуємо довести їм, що все, що вони зробили сьогодні, нелегально", - повідомив пресі один з демонстрантів.

Нью-Йорк став шостим і найбільшим за розміром з американських штатів, що дозволив представникам сексуальних меншин офіційно оформляти свої стосунки.

Губернатор штату Ендрю Куомо підписав закон, який офіційно набуває чинності 25 липня. Однак, йдучи назустріч "молодятам", влада вирішила відкрити розпис на день раніше - у неділю.

До теперішнього часу одностатеві "шлюби" вже легалізовані в Коннектикуті, Айові, Массачусетсі, Нью-Гемпширі, Вермонті, а також на території округу Колумбія.

У 2008 році аналогічний закон було прийнято в Каліфорнії, після чого 18 тисяч одностатевих пар зареєстрували там свої стосунки. Пізніше, однак, Верховний суд скасував результати голосування, в ході якого було прийнято закон. Наразі законність цього рішення вивчається в Апеляційному суді.

Джерело: novynar.com.ua