Святіший отець

«На жаль, знову надходять повідомлення про смерть та насильство. Усі ми відчуваємо глибокий біль з приводу жахливих терактів, скоєних минулої п’ятниці у Норвегії. Молімося за жертви, поранених та їхніх близьких. Усім хочу повторити свій стурбований заклик назавжди залишити дорогу ненависті та відкинути логіку зла», – з такими словами Папа Венедикт XVI звернувся до всіх людей доброї волі, промовляючи після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 24 липня 2011 р., яку він молився з кількома тисячами прочан, що зібралися на внутрішньому подвір’ї літньої резиденції Вселенських Архиєреїв.

З приводу трагедії Папа Венедикт XVI надіслав телеграму співчуття на ім’я Його Величності Гарольда V, Короля Норвегії, через кардинала Тарчізіо Бертоне, Державного Секретаря Апостольської Столиці, у якій засвідчує свій глибокий біль через загибель понад 90 людей внаслідок вибуху автобомби в Осло та розстрілів у молодіжному таборі на острові Утоя.

У тексті читаємо, що Святіший Отець «щиро молиться за жертви та їхні родини, благаючи Божого миру для померлих та Божественної розради для страждаючих». У цей час національної жалоби Папа молиться й за те, щоб «норвежці духовно об’єдналися довкола рішучого рішення відкинути дороги ненависті та конфлікту й разом безстрашно працювали над творенням майбутнього, позначеного взаємною пошаною, солідарністю та свободою для майбутніх поколінь».

 

Джерело: Радіо Ватикан