Монсеньйор Мечислав Мокшицький, Львівський архієпископ для католиків латинського обряду і президент Української єпископської конференції, назвав ситуацію місцевої Церкви в інтерв'ю, поширеному організацією «Допомога Церкві в потребі». «Наша громада, - сказав прелат, - переживає відродження після важких років комунізму, що підірвали віру і моральність народу. У ті роки храми і релігійні будівлі були зруйновані, а священики вбиті або заслані ». Сьогодні Церква розгорнула активну пастирську діяльність, насамперед серед молоді. «Плоди нашого нового розквіту вже помітні, - сказав архієпископ Мокшицький, додавши, що« ще багато що належить зробити ». Насамперед католики потребують структур, в нових храмах і приміщеннях для катехизації.

Серед невідкладних питань архієпископ назвав повернення власності, конфіскованої під час комуністичного режиму, в тому числі таких важливих будівель, як Львівська семінарія, де в 2009 році католикам було повернуто тільки каплиця. Львівський архієпископ повідомив, що нарешті Церква знову володіє єпископською курією, однак громада відчуває потребу як мінімум ще в трьох храмах. 
«Допомога Церкві в потребі» профінансувала в 2010 році на Україну проекти на загальну суму 4,5 мільйона євро і видала катехізис для навчання семінаристів та молоді.

 

Джерело: Радіо Ватикан