Американець

Згідно з соціологічним опитуванням, проведеним Інститутом релігійних та громадських досліджень (Public Religion Research Institute), більшість опитаних американців (56%) заявили, що "для них є дуже важливим, щоб кандидат у президенти мав тверді релігійні переконання". При цьому для респондентів не так важливо, чи буде учасник передвиборної гонки дотримуватися їх власних або відмінних від них релігійних поглядів.

Подібну позицію висловили більшість представників всіх основних християнських спільнот США: білі евангеліки (73%), члени традиційних протестантських церков (57%), католики (57%), члени інших християнських, називаючих себе християнськими деномінацій і сект (74%).

З тих респондентів, хто хоче бачити в майбутньому президенті віруючу людину переваги з трьох лідируючих кандидатів, які позиціонують себе як релігійних людей, віддаються більше Мішель Бахман і Мітту Ромні, ніж Бараку Обамі (при порівнянні Бахман і Обами - 44% і 38%; Ромні і Обами - 43% і 36%). При цьому, серед білих евангеліків, найбільшої протестантської релігійної групи в США, симпатії Бахман висловлюють 60%, а Обамі тільки 17%. Ромні користується підтримкою 55%, а Обама, в порівнянні з ним, лише 18%. 

Із зазначених кандидатів Мішель Бахман є лютеранкою і за деякими відомостями, одночасно і прихожанкою однієї з баптистських церков; Мітт Ромні - член "Церкви Ісуса Христа святих останніх днів" (мормонів); Барак Обама, виходець з мусульманської сім'ї, є членом однієї з церков реформатської традиції. 

48% американців вважають, що Обама має релігійні погляди, відмінні від їх власних. І тільки 20% нічого не знають про те, до якої з церков належить діючий президент. 18% опитаних помилково думають, що Обама мусульманин. 38% відносять його до християн, з них 4% впевнені, що він католик. 

Експерти відзначають, що сприйняття Барака Обами як віруючої людини прямо впливає на рівень підтримки, що надається йому американцями. 

Так, серед тих, хто переконаний, що релігійні принципи нинішнього президента близькі або повністю відповідають власним релігійним поглядам, 70% сказали, що віддадуть свої голоси за нього. З них тільки 19% готові віддати голоси за релігійно не близького їм Мітта Ромні. Серед же тих, хто переконаний, що релігійні принципи Обами відрізняються від їх власних лише 32% збираються підтримати на майбутніх перевиборах нинішнього президента, при тому, що 48% з них хочуть голосувати за Ромні.

Джерело: sedmitza