Керівник групи італійських археологів Франческо Д 'Андрія вважає, що вони виявили на заході Туреччини могилу святого апостола Филипа, повідомило з посиланням на турецькі ЗМІ агенство KNA і Австрійське агентство католицьких новин.

Руїни первісної гробниці апостола виявлені на території античного міста Гієраполі Фрігійської (Іеараполіса або «Священного міста»), пов'язаного з ім'ям Филипа. Апостол проповідував і помер мученицькою смертю тут біля 81-95 рр.. за часів царювання римського імператора Доміціана. Руїни міста Гієраполі Фрігійської знаходяться на гірській височині, недалеко від провінційного міста Денізлі.

Місто Ієраполь зіграв важливу роль у поширенні Християнства після того, як тут мученицьки загинув святий Филип. Після цієї події місто стали називати «Святим містом». Рівноапостольний цар Костянтин зробив його столицею області Фрігія і місцем розміщення єпископської кафедри. Зведено тут церкву в ім'я святого апостола Пилипа стала одним з важливих християнських місць в Малій Азії. Про це свідчать дані перших розкопок і картографічного дослідження, проведеного в цих місцях відомим німецьким археологом і архітектором Карлом Хумана (Karl Humann; 1839 -1896). Пізніше тут працювали вчені англійського Археологічного інституту (1954-1959 рр..), А також група вчених Інституту Археології Італії під керівництвом професора Паола Верзоне.

На місці кончини святого апостола в IV столітті був побудований храм восьмикутної форми розмірами 20 х 20 метрів. Храм мав центральне приміщення, де можливо і знаходиться гробниця святого апостола Филипа. Місто Ієраполя, остаточно перейшов під владу турків в 1210 році, неодноразово до цього піддавався руйнуванням і землетрусам, а в 1534 році сильний землетрус остаточно зруйнував його і розташовану поруч з ним гробницю святого апостола Филипа.

Дослідникам вдалося відновити карту Гієраполі Фрігійської III-IV століть, де нині позначена «Гробниця святого Филипа», що розташовувалася в давні часи за межами міських стін. Виявлені під час археологічних розкопок артефакти міста, виконані з каменю і мармуру, представлені нині на виставці в музеї Іераполіса.

Мощі святого апостола Филипа близько 560 року були перенесені в Рим, де і нині вони спочивають у церкві в ім'я святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів. (Chiesa dei SS. Dodici Apostoli; Piazza SS. Dodici Apostoli, 51). У нижньому храмі цієї церкви знаходиться біла кам'яна гробниця з мощами апостолів Филипа та Якова.

Джерело: Седмиця