Британські студентки-християнки, які регулярно відвідують богослужіння, більш віротерпимі по відношенню до своїх одноліток-мусульманок, ніж дівчата, які не мають християнського виховання, пише портал Glotia.TV.

Висновок про більшу терпимість християнських дівчат по відношенню до інших релігій виник в результаті статистичного аналізу, проведеного НДІ релігійно-педагогічних досліджень при Університеті Уорвіка, результати якого з'явилися в британській пресі.

Згідно з опублікованими даними, 93% британських християнських дівчат у віці від 13 до 15 років підтвердили вислів про те, що потрібно поважати всі релігії. Тільки ? нерелігійних студенток погодилися з цим твердженням. Майже кожна третя з невіруючих дівчат і кожна четверта з рідко відвідуючих богослужіння християнок вважають, що релігійні люди швидше нетерпимі. Серед активних парафіянок цю точку зору підтримала кожна п'ята.

 

 

79% християнок, регулярно відвідуючих храм, висловилися за можливість носіння ученицями-мусульманкам традиційні хустки. Серед далеких від Церкви християнок їх число склало 59%. Серед невіруючих дівчат таких виявилося на 1% більше (60%). За дозвіл носити бурку висловилися 63% активних парафіянки християнських храмів, 52% рідко відвідуючих богослужіння християнок і 51% не належучих ні до якого віросповідання дівчат. За існування мусульманських шкіл висловилися 29% християнок і лише 18% які не належать ні до якого віросповідання.


У дослідженні взяли участь близько 10 тисяч дівчат з Англії, Північної Ірландії, Шотландії, Уельсу. Представлені результати грунтуються на перших 3 тисячах відповідей.

Керівник дослідження Роберт Джексон, аналізуючи ці відповіді, робить висновок, що проблеми з відсутністю терпимого ставлення до представників інших релігій властиві швидше невіруючим молодим людям. Джексон вважає, що релігійне виховання в школах може надати невіруючій молоді «можливість зрозуміти, що значить віра для молодих мусульман і представників інших релігій». «Якщо ми припиняємо інвестувати в релігійну освіту, ми розпалюємо релігійну дискримінацію і ворожість в майбутньому», стверджує дослідник.

Джерело: sedmitza