У швейцарському місті Заксельн відкрилася експозиція, присвячена католицьким містику св. Миколі з Флюе. Виставка представляє експонати, що відбуваються безпосередньо з епохи в якій жив св. Микола, а також більш пізні предмети і документи, що мають відношення до його життя, повідомляє kipa / apic.


Микола з Флюе (1417-1487) - католицький містик, святий зі Швейцарії. До 50 років він жив у своєму рідному Обвальдені і як знатний громадянин брав активну участь у політичному житті. Останні 20 років свого життя він провів на самоті. Місцеві жителі звали його братом Клаусом. Основні етапи його життя визначалися снами і видіннями, які вказували йому шлях і вселяли тлумачення негараздів того часу.

Коли Миколі виповнилося 30 років, він одружився на 16-річній Доротеї Вісс. У них народилися 5 синів та 5 дочок. Його біографи розповідають, що в ці роки він брав участь у раді громади і був суддею. Вони відзначають, що Микола вмів мирити ворогуючі сторони, нікому при цьому не потураючи.

 

Незважаючи на те, що Микола з Флюе жив в дореформаційний період, серед його біографів були і реформатори. Ульріх Цвінглі не раз посилався на нього в своїх проповідях. Відомий протестантський теолог Карл Барт якось сказав: «Незважаючи на те, що ми принципово заперечуємо канонізацію, брат Клаус залишається і нашим святим».

Джерело: sedmitza