Священик Джерейнт еп Йорверт, настоятель одного з сільських храмів Англіканської церкви, публічно зробив акцію спалення на церковному дворі кількох сторінок із Біблії, повідомляє ВВС.

Розповідаючи в інтерв'ю кореспонденту ВВС про мотиви свого вчинку, священик заявив, що "спалені були тексти з Біблії короля Якова, у яких Бог зображується жорстокою і мерзенною істотою". Спалення сторінок з біблійними уривками, за словами о. Джерейнта було "частиною арт-експерименту", націленого на духовне оновлення сприйняття Бога, що відкрилося у Христі. За його визнанням, в акті спалення міститься виклик - сперечатися і обговорювати існуючу богословську проблему. Здійснити спалення, за словами клирика, його надихнула підтримка його позиції з боку деяких парафіян однієї з сусідніх церков графства.
Уельський священик приурочив свою акцію спалення до святкування, яке відбувається у цьому році в Британії, 400-річчя видання Біблії короля Якова. Він зазначив: "Я відчуваю себе ображеним тим, що люди навколо мене вважають мене служителем такого Бога, і що я нібито переконаний в абсолютній істинності вмісту в Біблії короля Якова".

"Ні, звичайно, це найбільший англомовний переклад, і його творці гідні великої похвали за мову і стиль, однак не за той образ Бога, який у ньому представлений - ці дві речі необхідно рішуче відокремлювати одну від одної", - заявив клирик.

В якості продовження своєї блюзнірською акції Джерейнт еп Йорверт зробив нарізку з біблійних цитат і фрагментів "огидного змісту", в яких описується "найбільш популярний" образ Бога як жорстокого і мстивого деспота. Він помістив ці фрагменти на стенд у притворі церкви. Як сказав сам ініціатор акції, таким чином він хоче звернути увагу прихожан на необхідність бачити в Бозі християнської віри «тільки Того, хто дає життя і є джерелом співчувати і безумовної любові».

З приводу вкрай негативної реакції деяких парафіян настоятель церкви сказав: "Люди часто більше стурбовані тим, що знищуються якісь клаптики паперу, ніж стражданнями тих, хто загинув від рук катів, які здійснювали злочини в ім'я" жорстокого "Бога".

Правлячий єпископ дієцезії Бангор, до якого належить парафія св. ап. Петра в Пеннале, Енді Джон, поскаржився, що "знищення біблійних текстів чи їх фрагментів може образити дуже багатьох віруючих людей".

Джерейнт еп Йорверт розповів кореспонденту ВВС, що найближчим часом хоче продовжити свої "власні євангелічні дослідження" на тему того, "як подання Бога у вигляді злісного і жорстокого до цих пір має величезне значення в житті громадян Британії". Також він планує вивісити у притворі церкви «дошку ганьби», на якій будуть зібрані всі біблійні описи "жорстоких і мерзенних діянь Бога". За твердженням священика його парафіяни "дуже його підтримують" в цьому.

Джерело: sedmitza