У Айзенштадті - центрі федеральної землі Бургенланд - невідомі викрали дерев'яну фігуру Ісуса Христа, укріплену на стіні церкви у передмісті Санкт-Георгій, повідомив з посиланням на прес-реліз федерального управління поліції цього міста Австрійський сайт католицьких новин.

Фігура вагою близько 40 кг була частиною дерев'яного хреста розміром 160 на 100 сантиметрів. Вона була відома в Австрії тим, що рана від списа перебувала не на лівій, а на правій стороні грудей Ісуса.

За даними поліції, злочинці вкрали фігуру 23-24 липня. Завдані збитки складають приблизно п'ять тисяч євро.

У ці ж вихідні дні була вкрадена ще одна фігура Христа з парафіяльної церкви Mariahilf в місті Граці, але про можливий взаємозв'язок двох крадіжок до цих пір нічого не відомо.

У минулому році у Відні проводилася міжнародна конференція, що обговорювала крадіжки церковного мистецтва та незаконну торгівлю краденим. Учасники конференції були єдині в думці, що адекватним реагуванням на подібні крадіжки може бути інвентаризація всіх культурно-історичних і художньо значущих творів церковного мистецтва. Проте інвентаризація церковного майна на всій території Австрії поки не проведена.

Джерело: sedmitza