Протоієрей катедрального Свято-Троїцького собору Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП) отець Анатолій Рафальський, кається, що був причетний до створення балістичної ракети «Сатана», повідомляє Росбалт з посиланням на «Сегодня».

«Я закінчив фізико-технічний факультет ДГУ, а потім пішов працювати інженером в КБ« Південне », де 23 роки був конструктором і брав участь у створенні декількох ракет. А коли закінчили робити «Сатану» - пішов у священики », - згадує отець Анатолій і додає, що прийшов служити Богу в усвідомленому віці - в 42 роки, але мріяв про це з дитинства. 
«На жаль, за часів радянської влади це було не те що неможливо, а про такі бажаннях піонеру навіть пошепки не можна було говорити. Тому замість духовної семінарії я вступив на технічну спеціальність », - пояснив отець Анатолій і додав, що після того як він надів рясу, зрозумів, що йшов до Бога все своє життя.

10 травня 2011 протоієрей Анатолій Рафальський зустрів свій знаменний ювілей - 70 років від дня народження. За ревне служіння Церкві і пастирські Духовні настанови, а також з нагоди 70-річчя від дня народження митрополит Іриней вручив о. Анатолію орден святителя Дмитра, митрополита Ростовського, яким його нагородило священноначаліє Української Православної Церкви. Після богослужіння Владика привітав іменинника з ювілейною річницею, відзначивши його як «поважного, заслуженого, старанного і зразкового священнослужителя», і підніс у дар ювіляру богослужбову просфору, як свідчення постійної молитви.

У 1983 році, залишивши конструкторське бюро «Південне», о. Анатолій перейшов на служіння Церкви. Він і донині є клириком головного соборного храму Дніпропетровської єпархії - катедрального собору Святої Трійці. Майже три десятиліття пройшло з тих пір, як інженер-ракетник став священиком. Але він з великою теплотою згадує роки роботи в КБ «Південне» і своїх колег - розумних, чесних людей, професіоналів своєї справи. Він багато чому у них навчився. Брав участь в експериментальному відпрацюванні, випуску документації, проведення розрахунків, у тому числі на ЕОМ. До речі, він до цих пір користується перфокартами для підготовки проповідей, повідомляє сайт Дніпропетровської єпархії.

Джерело: religion.in.ua