паранджа

Нещодавно у Франції набрав чинності закон, що забороняє людям ховати обличчя на публіці. В основному, це стосується жінок-мусульманок, що носять паранджу, а тепер хочуть дозволити носити штани.

Французький сенатор Марівонн Блонді внесла на розгляд верхньої палати пропозицію скасувати закон від 1799 року, який забороняє дівчатам гуляти по Парижу в штанях.

Сенатор французького парламенту вимагає скасування закону, що діє з XVIII століття, як застарілого і такого, що вже ніким не дотримується.

Згідно з чинним законодавством, парижанкам заборонили носити брюки ще 17 листопада 1799 року, і досі це положення є чинним. Жінки повинні просити дозвіл на носіння штанів у поліції і, більше того, доводити необхідність носіння цього елементу одягу.

"Я виявила цю статтю цього року та була вражена", - цитує пані Блонді газета Le Figaro.

Заборона на штани була введена виключно в Парижі, тому що саме звідти почався рух санкюлотів 1792 року. Тоді жінки вимагали дозволу на носіння штанів, що їм було формально заборонено.

І навіть незважаючи на пункт конституції від 1946 року про "рівність прав чоловіків і жінок", припис 1799 все ще має юридичну силу в Парижі.

Спроби скасування цього закону робилися й раніше. Наприклад, 1887 року феміністка Марі-Роз Астье де Вальсейр безуспішно звернулася з таким проханням до парламенту.

А 2004 року депутат Жан-Ів Югон звертався з цією проблемою до міністра Ніколь Амелін.

Останній раз ліквідувати цей закон намагалися минулого року. Як уже писав EUROMAG, президент Франції Ніколя Саркозі зажадав від парламенту провести ревізію французьких законів і відмінити всі ті, які вже є неактуальними.

Але, мабуть, депутати не поспішали виконувати вимогу президента, тому закон діє досі.

До речі, в Національну асамблею (нижня палата парламенту Франції) і сенат (верхня палата) дозволено приходити в штанях з 1980 року.

За матеріалами: vidgolos.com