Монахи

Швейцарські монахи-капуцини знаходяться під загрозою зникнення, повідомила Седмиця з посиланням на  Німецький сайт katholisch. В останні десять років число ченців-капуцинів зменшилася в країні вдвічі і становить нині близько 200 чоловік. Відомі в минулому абатства в Зурзее (кантон Люцерн) і Штанс (кантон Нідвальден) вже закриті. Така ж доля найближчим часом очікує і абатство в Аппенцелле (кантон Аппенцелль - Іннерроден). Крім того, середній вік ченців-капуцинів, згідно з даними швейцарських ЗМІ, становить приблизно 70 років. 

Починаючи з осені минулого року, час від часу в ряді німецькомовних видань Швейцарії в рубриці «Пропонуються робочі місця» повідомляється про такі вакансії для чоловіків, як ... «робота монаха-капуцина». Рекламодавці вказують і переважний вік - від 22 до 35 років. 

З 40 бажаючих бути «монахами-капуцинами» спеціальною комісією відібрано лише 5 осіб. 

Францисканці - католицький чернечий орден, заснований св. Франциском Ассизским поблизу Сполето в 1208 р. з метою проповіді в народі апостольської бідності, аскетизму і любові до ближнього. Вбрання францисканців - темно-коричнева вовняна ряса, підперезана мотузкою, до якої прив'язані чотки; круглий короткий клобук і сандалі. 

В даний час існує три гілки всередині 1-го (чоловічого) францисканського ордена: Орден менших братів (OFM); Орден менших братів Конвентуальних (OFMConv.); Орден менших братів капуцинів (OFMCap.). У 2010 р. Орден менших братів налічував 14 516 ченців, Орден менших братів Конвентуальних - 4 391, Орден менших братів капуцинів - 10 865. Загальне число францисканців в даний час в усьому світі становить близько 30 тис. чоловік.