Папа Бенедикт задумався

Число людей, що покинули Римо-католицьку Церкву в Німеччині, зросла майже вдвічі в 2010 р. Приблизно 181 000 німців покинули Католицьку Церкву в минулому році, тоді як роком раніше цей показник становить 124 000 чоловік. Такі дані офіційної статистики, опублікованої Римо-католицькою Церквою Німеччини 29 липня. 

Кількість смертей католиків і випадків, коли люди добровільно йшли з Церкви перевершило число хрещень, яка досягла рекордно низького рівня. З цієї причини одна з найбагатших і найвпливовіших помісних Католицьких Церков у світі прийшла в стан занепаду.

За останні 20 років число членів Римо-католицької церкви Німеччини скоротилася з 28.3 мільйонів до 24.6 мільйонів (це становить 30.2% населення країни) в 2010 р., свідчать статистичні дані. Вони цілком достовірні і легко піддаються перевірці, оскільки всі члени Церкви платять церковний податок. Якщо ж вони залишають Церкву, виплата податку припиняється. З цієї причини зменшення числа католиків вже призвело до серйозних проблем, викликаним скороченням церковного бюджету.

Нові статистичні дані були опубліковані напередодні запланованого на осінь цього року візиту Папи Римського баварського походження - Бенедикта XVI на свою батьківщину. Поїздка запланована на 22-25 вересня, коли Папа, як очікується, відвідає міста Фрайбург, Ерфурт і Берлін, де він виступить у німецькому парламенті. 

Німці, що залишають Церкву, не зобов'язані говорити про причини, з якої вони роблять це. Тим не менш, багато колишніх католиків прямо пов'язали свій відхід з Церкви з численними випадками сексуального і фізичного насильства над дітьми з боку католицького духовенства, які були віддані гучному розголосу в минулому році. 

Єпархією, яка понесла найбільші втрати в плані покинутих ряди членів Церкви в минулому році, стала архидієцезія Мюнхена і Фрайзінгу, які у минулому очолював кардинал Йозеф Ратцингер - нинішній Папа Римський Бенедикт XVI. Тут після скандалів на грунті зловживань клириків Церква покинули 21600 чоловік. 

Архієпископ Мюнхена і Фрайзінг кардинал Райнхард Маркс в кінці минулого року попросив вибачення за всі злочини, які скоїли служителі Церкви. Це сталося після публікації звіту, який показав, що більше 250 священиків і вчителів основ релігії піддавали сексуальному або фізичному насильству дітей у парафіях і школах у минулі десятиліття. 

«Ми хочемо навчитися на наших помилках і колишній поганій поведінці», - заявив кардинал Маркс. 

Відповідаючи на скандали і зловживання, Конференція католицьких єпископів Німеччини публічно і неодноразово висловлювала каяття, змінювала відповідні керівні принципи для духовенства і пропонувала до 5 000 євро (6 900 $) компенсації жертвам насильства з боку духовенства.

Загальна кількість католиків в Німеччині в 2010 р. знизилася в цілому на 258 000 чоловік в результаті випадків смерті та виходу віруючих з Церкви. Ця цифра значно перевершує число хрещень, яка досягли рекордно низького рівня - 170 000 чоловік. 

Австрія, де віруючі католики платять аналогічний церковний податок, зіштовхується сьогодні з проблемами, подібними з тими, які мають місце в Католицькій Церкві Німеччини. Тут також істотно зросло число виходів з Церкви. Дані, опубліковані Конференцією католицьких єпископів Австрії в цьому році, показують, що 87 000 австрійських католиків покинули Церкву в 2010 р. Це на 64% більше в порівнянні з даними 2009 р., коли з Церкви вийшли близько 53 000 чоловік.

За матеріалами: sedmitza.ru