Амністія в Латинській Америці - відповідь на заклик Папи ФранцискаУ Латинській Америці почали говорити про "чудо Франциска". На його прохання, влади шести країн континенту оголосили амністію для ув'язнених. В цілому 3615 осіб вийшли на свободу.

"Жест милосердя" мав місце на Кубі, в Нікарагуа, Болівії, Парагваї, Венесуелі і Сальвадорі,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Амністія стала відповіддю на заклик Святішого Отця в контексті Ювілейного Року Милосердя. Франциск попросив політичне керівництво країн зробити "жест милосердя", в першу чергу, щодо матерів, що містяться у в'язницях з маленькими дітьми, молодих людей, хворих і правопорушників з низькими термінами, які не є рецидивістами.

Особливе значення амністія мала в Венесуелі, де президент випустив п'ять політичних в'язнів, у тому числі лідера опозиції. Це стало важливим кроком у контексті поточних переговорів щодо виходу з серйозного внутрішнього конфлікту, в якому довгий час знаходиться країна.

У свою чергу, влада Парагваю свій "жест милосердя" підтвердила передачею суми, еквівалентної 80 мільйонам доларів США, на поліпшення трагічних умов, в яких перебувають ув'язнені в місцевих переповнених тюрмах. Це стало відповіддю на ще один заклик Папи, створити людські умови утримання в місцях позбавлення волі.