Святіший Отець благословив ягнятПапа Франциск благословив двох ягнят, з вовни яких будуть зроблені палії для оголошених в період з липня 2016 р архієпископом-митрополитів. Обряд пройшов 21 січня 2017 року, в літургійний день пам'яті св. Агнешки, в каплиці Урбана VIII в Апостольському палаці,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Традиційно ієрархи отримують палії 29 червня, в свято святих Петра і Павла. Раніше це відбувалося в базиліці св. Петра, однак Папа Франциск змінив цю практику, і тепер нові архієпископи-митрополити отримують палії у своїх катедрах з рук Апостольських нунціїв.

Палій - це елемент літургійного облачення у вигляді вузької стрічки з овечої вовни з вишитими чорними хрестами. Сьогодні їх виробляють в мануфактурі недалеко від Мачерати, яка використовує старі традиції ткацтва. Останні штрихи роблять сестри бенедиктинкі з Трастевере, доводячи роботу до кінця і нашиваючи хрестики на білу стрічку.

Св. Агнєшка є однією з найвідоміших католицьких святих. Вона жила в III в. в Римі і загинула під час переслідування християн в період правління імператора Діоклетіана. Древня легенда говорить, що спочатку Агнєшку кинули в багаття, але полум'я чудесним чином згасло, і їй вирішили перерізати горло, немов ягняті. Саме тому іконографія часто представляє цю мученицю разом з агнцями, символом чистоти і жертви.