Папа подякував Церкві в Польщі за допомогу сусідамПапа довірив Богу проведення Дня молитов і матеріальної допомоги Церкви на Сході, який пройде в Польщі в найближчу неділю, 10 грудня 2017 року, вже в 18-й раз. 6 грудня 2017 року, під час загальної аудієнції у Ватикані, звертаючись до польських паломників, Франциск подякував "за готовність підтримати віруючих і пастирів в сусідніх країнах".

У ІІ неділя Адвенту, з ініціативи Конференції єпископів Польщі в Церкві цієї країни буде відзначатися ХVIII День молитов і матеріальної допомоги Церкви на Сході. Єпископатом Білорусі, України та Росії ІІ неділю Адвенту оголошено Днем подяки тим, хто допомагає у відродженні Церкви за східним кордоном Польщі. Мета Дня - надання уваги Католицької Церкви, яка відроджується, а також підтримка ініціатив, що вживаються на користь євангелізації.

Як повідомили у Відділі допомоги Церкви на Сході, структури польського єпископату, яка займається розподілом коштів, завдяки щедрості польських віруючих і меценатів, в 2017 р в 14 країнах Східної Європи і Центральної Азії було реалізовано 360 проектів на загальну суму 2,25 мільйонів злотих - понад півмільйона євро. Найбільшу допомогу отримала Україні - понад 1 мільйон злотих, потім йдуть: Білорусь - близько 388 тис.; Росія - 228 тис.; Казахстан - 133 тис. 

Одним з найцінніших дарів Церкви в Польщі є пастирі. Як повідомляє інформаційне агентство польського єпископату, в даний час в Східній Європі і Центральній Азії працюють 250 єпархіальних священиків, 320 монахів і 350 монахинь з цієї країни.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.