Одна з найстарших єпархій Німеччини зменшила кількість парафій на 80 %Трірська єпархія Католицької Церкви в Німеччині оголосила, що змушена вдатися до серйозної реорганізації своєї структури скоротивши кількість парафій дієцезії з 172 до всього 35,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та Catholic Herald.

Єпископ Трірський Стефан Акерманн заявив, що реорганізацію діоцезіальної структури буде завершено до 2020 року. В результаті реорганізації кожна з парафій отримає одного священика і одного-двох волонтерів, які будуть допомагати йому в душпастирській праці.

На думку Трірського єпископа архієрея, парафіяльна система організації церковного життя йде в минуле, і тому Церква повинна «вдатися до пошуку нових моделей і посиленню систем, що функціонують на мережевому принципі».

Католицька Церква в Німеччині і сусідніх німецькомовних країнах все частіше стикається з проблемою пастирського обслуговування і функціонування своїх парафій. Так, в 2012 році Берлінська архиєпархія заявила, що вона скасовує 105 своїх парафій, об'єднуючи їх в 35 . Аналогічним чином і Віденська архиєпархія об'єднала свої 660 парафій в 150 .

Одним з найдраматичніших епізодів скорочення кількості парафій стала реструктуризація архиєпархії Люксембургу, де 274 парафії були скорочені до 33, а архиєпархія Утрехта (Нідерланди) планує скоротити 326 парафій, залишивши тільки 48.

Трірська єпархія є однією з найдавніших в Католицькій Церкві Німеччини. У минулому вона мала статус архієпископії і грала дуже важливу роль в церковному і політичного житті країни. Архієпископи Тріра поряд з архієпископами Майнца і Кельна мали гідність духовних князів Священної Римської імперії і статус курфюрстів - тобто вищих імперських князів, що володів правом обирати імператора.