Кардинал Мюллер піддав критиці рішення католицьких єпископів Німеччини допустити Причастя протестантівКардинал Герхард Людвіг Мюллер піддав критиці документ німецьких римо-католицьких єпископів, в якому вказується, що при певних умовах в Католицькій Церкві Німеччини допускається Причастя для протестантів, які перебувають у шлюбі з католиками,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

В інтерв'ю виданню «Die Tagespost», яке цитує видання британських катліков Catholic Herald, кардинал Мюллер сказав, що німецькі єпископи неправильно інтерпретували канонічне право Католицької Церкви і застеріг їх від нечітких заяв після публікації повного тексту спірного документа.

Правило 844 §4 дозволяє протестантам приймати Причастя в Католицькій Церкві при «особливо важких обставинах». Німецькі єпископи вважали, що це може стосуватись випадку протестантів, які перебувають у шлюбі з католиками і прагнуть покінчити з «серйозним духовним стражданням» і «задовольнити голод по Євхаристії». Вони також повинні при цьому підтвердити «віру Католицької Церкви».

Однак кардинал Мюллер зазначив, що міжконфесійний шлюб не є «надзвичайною обставиною», яка може бути підставою для причастя протестанта в Католицькій Церкві.

«Ні Папа, ні єпископи не можуть визначати по-новому таїнства як засобу для зменшення психічного страждання, - сказав кардинал. - Вони є ефективним знаком Божої благодаті ».

«Ми поважаємо добру волю і переконання наших братів-християн інших конфесій, проте ми також очікуємо, що нашу віру визнаватимуть як вираз наших переконань, а не сприймати як продукт нашої впертості або консервативних переконань», - додав кардинал Мюллер.

За його словами, говорити про окремі випадки допуску до Причастя є «риторичною хитрістю». «Більшість віруючих не є теологами і не розбираються в усіх питаннях, - сказав прелат. - Саме тому заяви Папи і єпископів щодо прийняття таїнств повинні бути настільки чітко підготовленими, щоб вони могли служити порятунком людства ».