У Ватикані представили логотипи і девізи поїздки Папи до країн БалтіїУ Ватикані представили девізи і логотипи візиту Папи Римського в Литву, Латвію та Естонію 22-25 вересня 2018 р

Девізом литовського етапу папської подорожі будуть слова з Першого послання св. Павла до Тимотея (1,1) - "Ісус Христос - наша надія". Основні елементи логотипу: хрест і символіка Святого Духа. Він нагадує пасхальний штандарт і посилається на страждання, пережиті за свободу і віру литовського народу.

Девізом візиту Франциска в Латвію стали слова з популярного давнього літургійного гімну "Ave Maris Stella": "Monstra te esse Matrem". Вони посилаються на покровительку Латвії - Матір Божу Аглонску, а також на посвячення Папою Інокентієм III на Четвертому Латеранському Соборі в 1215 р Естонії та Лівонії Діві Марії.

Логотип подорож Святішого Отця в Естонію включає дату - 25 вересень 2018 року і слова "Mu süda, ärka üles" з естонської релігійної пісні "Прокинься, моє серце". Символічно показані контури країни, прикрашені жовтим і білим кольорами. У логотипі також поміщений портрет Франциска.

Архієпископ Вільнюський Гинтарас Грушас з великою радістю сприйняв новину про папський візит в Литву. Він зазначив, що "Святий Отець зміцнить віру і подарує надію всім країнам, які відвідує". Єрарх нагадав, що візит Івана Павла II в Литву 25 років тому зміцнив народ, який виходив з епохи "радянської окупації і починав жити в свободі". "Сьогодні ми очікуємо Франциска, щоб прибув і зміцнив нас в прагненні жити дійсно по-християнськи перед обличчям проблем сучасного світу», - сказав архієпископ.

Візит Франциска стане великим Божим благословенням для латиського народу, - так прокоментував новину про папський візит архієпископ Ризький Збігнєв Станкевич. Він зазначив, що країни Балтії були обрані серед багатьох, які запрошували Понтифіка. На його думку, через 25 років після візиту Івана Павла II, Франциск прибуде зміцнити латиський народ "на шляху складних перетворень". "Я переконаний, що Латвії доручено особливу місію в Божих планах", - сказав ієрарх.

22-25 вересня 2018 р Франциск зробить апостольську подорож в країни Балтії. У Литві він відвідає Вільнюс і Каунас, в Латвії - Ригу і Аглону, в Естонії - Таллінн. Точна програма візиту буде опубліковано пізніше.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.