В Пакистані відбувся мітинг на підтримку християнКатолицька церква та протестанти в Пакистані зібралися разом, щоб почати рух і закликати уряд забезпечити справедливість для християн, яких звинувачують в богохульстві,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 316news.

Згідно з даними ucanews.com, тисячі християн зібралися перед Асамблеєю Пенджабу в Лахорі в п'ятницю, щоб вимагати незалежного розслідування справи і справедливого судового розгляду, повідомляє 316news з посиланням на invictory.com і The Christian Post.

Мітинг організувала нова група, Пакистанський комітет християнської діяльності, який сформували напередодні під час зустрічі християн під час Національної ради церков в Пакистані.

«Комітет буде працювати в якості екуменічної організації, щоб протистояти зростаючим випадкам насильства щодо християнких меншин. Мирні протести будуть проводитися по всій країні до тих пір, поки християнська молодь не доб'ється правосуддя. Триваюче переслідування стало національним питанням. Ми готові до мучеництва », - сказав організатор групи пастор Амджат Ніамат.

17-річного Патраса Масіха і його 24-річного двоюрідного брата Саджіда Масіха, який працює шкільним прибиральником, звинуватили в богохульстві. Обвинувачі входять в Tehreek-e-Labbaik Ya Rasool Allah та з інших релігійних партій. Вони стверджують, що Патрас розмістив блюзнірську фотографію в Facebook групі.

Минулого тижня Саджіда викликали в Федеральне агентство з розслідування (FIA) в Лахорі, столиці провінції Пенджаб, для допиту. Спочатку його побили у ванній департаменту розслідування кіберзлочинів, а потім  з боку поліції були спроби вчинити сексуальні домагання.

«Вони кричали на нас... Я побачив вікно в кімнаті і швидко вискочив з нього », - розповів Саджид.

Телеканал Аль-Джазіра повідомив в суботу, що Саджид знаходиться в відділенні інтенсивної терапії в критичному стані. Доктора чекають, коли його стан стабілізується, перш ніж робити операції на шиї, обличчі і ногах.

«Ми разом Саджид і Патрас Масих. Не ставте нас до стіни. Сексуальні домагання з боку поліції є аморальними і суперечать релігії. Саджид - дитина і пакистанець. Ми вимагаємо для нього належного медичного лікування », - сказав єпископ Азад Маршалл з Раівінда на мітингу протесту в суботу.

Адвокат його двоюрідного брата Патрас, Анека Марія, раніше повідомила Pakistan Today, що група з 15 осіб, очолювана головним обвинувачем Хафізом Аваісом, напала на її клієнта за стінами районного суду, куди поліція привела його для повернення під варту в минулу п'ятницю, в день, коли Саджид вистрибнув з четвертого поверху.

«Позивач і його спільники вдарили Патрас, коли поліція вивела його з залу суду. Пізніше поліція передала його під варту FIA і відповідального за розслідування слідчому Халіда Саїду.

«Ми просили поліцію забезпечити безпеку обвинуваченого і його сім'ї, оскільки ми побоювалися, що сторона-заявник може напасти на них знову, але наша апеляція не увінчалася успіхом. Навіть в офісі FIA я попросив Халіда Саїда забезпечити безпеку сім'ї Патрас, але він сказав, що це не його відповідальність. Не минуло й кількох хвилин після того, як ми покинули будівлю FIA, нам повідомили, що Саджид «випав» з четвертого поверху ».

Декількома днями раніше сотні людей зібралися біля будинку Патрас в районі Шахдарой Лахора, закликаючи стратити його і навіть обезголовити. Один чоловік кричав, який говорить: «Злі християни Патри повинні бути покарані за вчинення богохульства!»

Закони про богохульство Пакистану включені в розділи 295 і 298 Кримінального кодексу країни. Злочинцям загрожує смертна кара, але немає жодних положень про покарання помилкового обвинувача або лжесвідка. Твердження про богохульство часто пов'язані з бажанням обвинувача-мусульманина помститися і вирішити дрібні, особисті суперечки, згідно з даними християнських груп, які працюють в країні.